ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Три міста Дніпропетровщини через борги можуть залишити взимку без тепла

Цього року опалювальний сезон може не розпочатися у Нікополі, Орджонікідзе та Марганці
Depo.
23 липня 2015 13:22
ФОТО: depo.ua
Три міста Дніпропетровщини через борги можуть залишити взимку без тепла
Три міста Дніпропетровщини через борги можуть залишити взимку без тепла

Про це йшлося на нараді в ОДА з керівниками міст та районів, передає Дніпро.depo.ua.

Ці міста не розрахувалися за електроенергію та газ, спожиті 2014-го. Найбільший борг за останні кілька років накопичили Дніпропетровськ та Кривий Ріг.

"Зміни, які відбулися цього року в законодавстві України, відтепер дозволяють відключати від газопостачання боржників навіть взимку. Ті міста, які не розрахувалися з минулорічними боргами, цієї зими можуть так і не розпочати опалювальний сезон", - наголосив начальник управління паливно-енергетичного комплексу ОДА Едуард Кирпичов.

За його словами, з початку року теплопостачальні підприємства Дніпропетровщини заборгували "Нафтогаз України" 328 млн. грн. Це найбільший борг серед областей України. Загалом за роки незалежності підприємства теплоенергетики області завинили 3 млрд. 348 млн. грн.

Три міста на Дніпропетровщині погрожують залишити взимку без тепла - фото 1

"Не всі керівники міст та районів розуміють свою відповідальність. Рівень розрахунків підприємств теплоенергетики деяких міст є вкрай незадовільним. Ми й досі не побачили від територій графіків погашення заборгованості. Це може призвести до зриву опалювального сезону. Винними в цьому є мери та голови РДА. Це виключно їх зона відповідальності", - наголосив заступник голови ОДА Олег Кужман та зобов'язав керівників територій у найближчий термін розрахуватися з боргами.

Зокрема, сьогодні загальна заборгованість Кривого Рогу за всі роки становить 1 млрд. 818 млн. грн. Це 54% від загального боргу області. Ще 24% завинив Дніпропетровськ. Тут не сплатили за послугу 803 млн. грн.

За минулий рік практично не розрахувалися за енергоносії Нікополь, Марганець та Орджонікідзе.

Більше новин Дніпропетровської області читайте на Дніпро.Депо.