Суд визнав генерала Назарова винним у загибелі 49 військових

Генерал недбало поставився до своїх обов'язків, що привело до загибелі 49 військових в катастрофі літака ІЛ-76 в червні 2014 року

Відповідну ухвалу прийняла суддя Павлоградського міжрайонного суду Наталія Самоткан, передає Depo.Дніпро.

Згідно ухвали, генерал-майор Назаров, перебуваючі на посаді заступника начальника штабу АТО, та виконуючи обовязки начальника штабу АТО, не прийняв до уваги довідку розвідки про те що противник озброєний засобами протиповітряної оборони в районі летовища Луганську, що призвело до знищення військового літака ІЛ-76 ЗСУ, який перевозив зведену роту десантників. В катастрофі загинуло 40 військових 25 ОПДБр та 9 членів екіпажу літаку.

Літак ІЛ-76 мав доправити підкріплення з Дніпра до оточеного аеропорту Луганськ в ніч на 14 червня 2014 року.

Генерал Назаров, згідно своїх службових обов'язків, мав усі засоби, щоб завадити загибелі військових, але, недбало виконуючи свої обов'язки, не скористався ними.

Також в катастрофі було втрачено майно у сумі 28 млн. гривень, але суд не став стягувати з нього ці збитки. Суд залишив за Міноборони право звертатися до суду, щоб стягнути з Назарова цю суму.

Генерал буде нести відповідальність за ст. 425 КК України у вигляді 7 років позбавлення волі.

Суд залишил Назарову звання-генерал майор. Суддя відмітила, що обвинувачуваний має нагороди та позитивно характеризується з місця служби.

Нагадаємо, офіцери штабів і військкоматів запустили "флешмоб" з "відбілювання" обвинуваченого генерала. На засіданні суду 22 лютого родичі загиблих десантників вигнали з суду "групу підтримки" обвинувачуваного генерала. Справу генерала Назарова, обвинувачуваного в загибелі 49 військових, відправили на дорозслідування. На наступному засіданні до списку відповідачів додали міністерство оборони України. Представник Міноборони відхрещується від компенсації родичам загиблих в катастрофі ІЛ-76 військовослужбовців.

Довідка: Генерал-майор Віктор Назаров - єдиний обвинувачений у службовій халатності, що призвела до гибелі 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу. В ніч на 14 червня 2014 року ІЛ-76 вилетів з бійцями і мав здійснити посадку на аеродромі Луганська, проте був збитий ворожою ракетою. Генерал Назаров своєї вини не визнає, перед родичами загиблих вибачатися відмовляється. Захисники генерала Назарова стверджують, що ІЛ-76 з українськими десантниками був збитий в небойових умовах. Керівники силових відомств у суді дають покази, "як під копірку". Мати одного з загиблих у катастрофі Іл-76 на суді вдарила Назарова по голові.

Назаров у 2014 перебував на посаді першого заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро