Стрілянина у Дніпрі: "Профілатівська" поліція хилить до "економічної версії"

У центрі обласного центра - автоматні черги, стрілянина і двоє загиблих, а поліція наголошує ледве не на "побутовій" версії конфлікту

Стрілянина у Дніпрі: "Профілатівська" по…

За день до смертельної перестрілки у кафе на пр. Гагаріна водій на престижному Lexus під час руху у Дніпрі влаштував стрілянину по авто, в якому їхала дитина і вагітна жінка. Водій поранив чоловіка, намагався втікти, але був затриманий. Йому загрожує стаття за "хуліганку". Цікаво, "стрілок" просто неврівноважений, або був впевнений, що зможе "порішати"?

Наступного дня всю країну приголомшує новина про стрілянину у центрі Дніпра. Вбиті два АТОвця, п'ятеро у лікарні з "вогнепалом". Тобто у людному місці, у вечірню годину "пік" дві групи людей не можуть "домовитися" і починають стріляти. За даними поліції, тільки у одного з учасників – "кримінальне минуле", вбиті - ветерани АТО.

Поранений у результаті конфлікту ветеран АТО, відомий у Дніпрі адвокат Едмонд Саакян повідомив слідству, що за три дні до кровавих подій до його брата, Едуарда, нападники приходили з погрозами. Він з цього приводу написав заяву до Шевченківського райвідділку поліції м. Дніпра. Тобто, виходить, що стрілянина врешті сталася через халатну бездіяльність поліції? Чому поліція розглядає тільки "економічну версію" злочину?

Дійсно, за даними Саакяна, нападники ніби вимагали гроші від його брата, який займається будівельним бізнесом. Але кричущим відчуттям після новин про стрілянину є саме побоювання безкарності для злочинців і незахищеності для городян. Виявляється, у Дніпрі можна вільно ходити з незаконною зброєю, стріляти у людей у людному місці, "вирішувати питання" поза рамками правового поля. Якщо так, то це – оцінка роботі керівництву поліції області, якщо ні – то, напевне, мають відбутися гучні кадрові чистки.

У цьому контексті дуже показовим є факт, що після резонансної бійки 9 травня 2017 року у Дніпрі, коли тітушки "в унісон" з правоохоронцями били АТОвців, жоден з поліцейських так і не поніс покарання. Так, відбулися політичні перетрубації у керівництві області і міста. Очільник обласної Нацполіції Ігор Репешко був звільнений, його посаду обійняв Віталій Глуховеря. Втім, якісних змін у роботі відомства, вочевидь, не відбулося. Змінився розклад сил з огляду на добрі стосунки нового топ-поліцейського з оточенням очільника Дніпра Борисом Філатовим. Останній навіть працевлаштував екс-керівника "Беркуту" Андрія Ткаченка на посаду керівника КП "Муніципальна варта", не лякаючись гучного осуду з боку громадськості і активістів. Але і інша сторона у вигляді "опоблоківців" і іхнього лідера Олександра Вілкула теж не дуже постраждала - нардеп і досі продовжує "працювати" у Верховній Раді. Більш того, під час візиту до Дніпра генпрокурора Юрія Луценка він дуже схвально висловлювався щодо роботи обласного ГУНП, а з мером Філатовим відвідав незаконну забудову у центрі міста, яку мер до цього відсудив у забудовника.

Прес-служба Дніпровської міськради, звичайно, періодично видавала інформацію за результатами роботи КП "Муніципальна варта", втім, за ними все ще ходить слава "кишенькових силовиків Філатова". Тож мільйони на програму "Безпечне місто" поки не можуть гарантувати ту саму безпеку мешканцям Дніпра.

Дійсно, подібна стрілянина може статися у будь-якій країні чи місті у світі. Втім, важлива реакція правоохоронців і влади на такі виклики. Якщо є можливість "порєшать", якщо існування "перевертнів в погонах" після показових атестацій – загальна практика, якщо орган місцевого самоврядування дотує фактично непрозору силову структуру – треба робити висновки. І вони очевидні, бо через близькість зони АТО, обіг незаконної зброї, зростання соціальної напруги навіть ті, хто зараз вважає себе хазяїнами міста, можуть втратити контроль над ним.

І надалі кількість АТОвців, які повертаються у мирне життя і стикаються з усе більшою кількістю "безпрєдєлів" у буденному житті, прогнозовано будуть "зриватися" і вирішувати проблеми відомим їм засобом - збройним. І не варто очікувати, що це викличе осуд у суспільстві. Бо у суспільстві, де не працює закон, розв'язуються силові сценарії встановлення соціальної справедливості і боротьби з отакими от "автоматниками" від криміналітету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme