Стрілянина по живих мішенях: Як на Дніпропетровщині зростала мода полювання на трамваї і автобуси

Протягом останніх років не тільки в обласному центрі, а й у інших містах області траплялися обстріли трамваїв і тролейбусів з пасажирами

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Стрілянина по живих мішенях: Як на Дніпр…

Напередодні, 24 жовтня, на проспекті Гагаріна у Дніпрі обстріляли з пневматичної зброї два тролейбуси і маршрутку. Інцидент не тільки налякав мешканців міста, а й розбудив в них неприємні спогади дворічної давнини. Восени 2016 року невідомі влаштували справжнє полювання на громадський транспорт, обстрілюючи його в різних районах міста. Тоді постраждали не тільки тролейбуси, а й трамваї. На щастя, обійшлося без жертв, але похвалитися упійманими злочинцями правоохоронці так і не змогли. Головне питання, яке турбує нині дніпрян: випадок на Гагаріна цього разу – просто хуліганство, чи чекати нової серії обстрілів?

У 2016 році на проспекті Яворницького неподалік обласної прокуратури протягом 9 і 10 листопада двічі обстріляли тролейбуси, причому в одному місці. Поліція заспокоїла громадян, що отворів від куль немає, і зброя використовувалася не вогнепальна. Проте заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко призначив винагороду за інформацію у 10 000 грн. Проте вже 15 листопада біля лікарні №9 обстріляли трамвай.

"Це вже третій епізод, це не тягне на хуліганство. Це цілеспрямована акція для дестабілізації ситуації у місті", - заявив тоді Лисенко. Розмір премії про інформацію про зловмисників виріс до 20 000 грн. Проте і це ще був не кінець. 12 грудня 2016 року на вул. Михайла Грушевського під час руху обстріляли трамвай №12.

"Був хлопок і посипалося лобове скло. Насамперед побігла дивитися, чи все нормально з людьми. У салоні було близько 30 пасажирів. Вони нічого не помітили. Я тут же зупинилася, випустила людей і викликала аварійну. Це вперше за 40 років роботи водієм трамвая", – повідомила водійка трамваю Валентина Борзило.

Останній гучний випадок стався місяць по тому, коли на проспекті Металургів стріляли по вікнах трамваю №15. Тут вже поліція визнала, що є отвори від куль, і інцидент міг закінчитися трагічно. Після цього обстріли громадського транспорту у Дніпрі припинилися. Як виявилося, тимчасово.

Не тільки в обласному центрі, а й в інших містах області регулярно стаються напади на громадський транспорт із застосуванням зброї. За останні п'ять-щість років сталося чимало резонансних випадків. Наприклад, 17 березня 2013 року у Новомосковську маршрутка зупинилася біля ювелірного магазину, як раптом поруч з'явився джип, пасажири якого впритул розстріляли мікроавтобус. Одна з куль потрапила в руку 45-річній жінці, яку госпіталізували.

За півтора року, 16 грудня 2014-го, у Павлограді невідомий здійснив постріли у лобове скло маршрутки з пасажирами в районі Хімзаводу. На щастя, ніхто не постраждав.

Трагікомічний випадок стався 7 березня 2017 року у Кривому Розі. 20-річний хлопець задля розваги влаштував тир на лінії швидкісного трамваю. За короткий проміжок часу він встиг з рогатки скляними кулями пошкодити чотири вагони. Хулігана тут же затримали.

А 2 грудня 2017 році у Долгінцевському районі Кривого Рогу тролейбус тільки прибув на запинку, як по ньому відкрили вогонь з протилежної частини вулиці.

Трохи пізніше, 20 січня 2018 року, у Кривому Розі на вулиці з мирною назвою Чарівна був обстріляний автобус маршруту №228. Слід зазначити, що автобус був геть новий – два тижні як з конвеєра.

Таким чином, обстріли громадського транспорту у Дніпрі – явище не поодиноке. На щастя, зазвичай пасажири і водії залишаються неушкодженими, але ніхто не застрахований від трагічних випадковостей. Ефективної системи протидії подібному хуліганству поки що у місті не знайшли, як і системи захисту громадського транспорту не тільки від стрільців, а й звичайних вандалів не вигадали.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme