Скупий платить двічі: Як прибічники Дніпровської області залишилися ні з чим

Після підтримки Верховною Радою перейменування Дніпропетровської області на Січеславську прибічники іншого варіанту назви змушені, що називається, махати кулаками після бійки

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Скупий платить двічі: Як прибічники Дніп…

Для жителів Дніпра і області, мабуть, не стоїть питання, варто чи не варто декомунізувати область. Цей процес вже незупинний, проте багато хто невдоволений тим, що у самих людей не спитали їхньої думки щодо назви краю. Крім того, в регіоні оцінили ініціативу Президента України щодо назви Дніпровська, тому що під час різноманітних обговорень на місцях більшість, все ж таки, не підтримувала назви Січеславська. Але в останньої було велике лобі і масштабна рекламна кампанія.

Популяризувати ж Дніпровську чомусь ніхто не взявся. Хоча коректніше буде сказати, що деякі політичні сили це робили, але вкладати великі кошти в розкрутку ідеї не схотіли. Мабуть, тому, що з міркувань піару в них і так все гарно, адже тепер можна критикувати наредпів за "антинародну" позицію.

Історія з перейменуванням Дніпропетровщини тягнеться вже майже рік. Законопроект про зміну назви на Січеславську зареєстрували у Верховній раді у квітні 2018 року. Ініціаторами значилися одразу 150 народних депутатів. Законопроект був внесений до календарного плану сесії 20 вересня 2018 року, але того дня депутати не встигли розглянути питання. За два місяці, 20 листопада, Верховна Рада України не підтримала це перейменування – під час голосування законопроект набрав 207 голосів "за".

Таким чином, Дніпропетровська область не була перейменована на Січеславську з першої спроби. У голосуванні тоді взяли участь 18 народних депутатів України з Дніпра та Дніпропетровської області з 25, решта депутатів від Дніпропетровщини прогуляли голосування.

А 21 листопада до Верховної Ради був внесений альтернативний законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську за поданням Президента України Петра Порошенка. Згодом народний депутат Андрій Денисенко зареєстрував у Верховній Раді України свій варіант перейменування Дніпропетровської області – знову на Січеславську.

І от день тому нардепи нарешті визначилися зі своєю позицією. Проте мешканці Дніпра виявилися у більшості не у захваті від такої ідеї, а міський голова Борис Філатов був категоричний в своїй оцінці ситуації. "Я категорично проти перейменування області штучно вигаданим словом. Це не парламент, а клуб політичних самогубців", – написав він у себе на сторінці Facebook.

Що стосується простих людей, то є ті, хто поставив під сумнів саме голосовуння, сумніваючись в наявності потрібної кількості голосів.

Інші просто констатують факт, що думка народу нічого не варта.

Знайшлися і ті, хто бачить в перейменуванні навіть "руку Держдепа".

Так, багато є тих, хто справді підтримує Січеславську, але історія з перейменуванням показує, що в одному випадку було зроблено консолідацію зусиль, а в іншому – ні. Звичайно, жодного соціального вибуху з цього приводу не буде, і з тим, що область перейменують, змирилися навіть ті, хто був проти декомунізації. Інтрига скоріше в тому, хто зрештою отримає від цього хоч якісь дивіденди.

Фото: Радіо Свобода

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme