"Сірі кардинали" і королі рітейлу: ТОП найбагатших і найвпливовіших людей Дніпропетровщини

Фінансові потоки, які течуть через Дніпро, досить потужні, і ними заправляють справжні монстри бізнесу

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
"Сірі кардинали" і королі рітейлу: ТОП н…

У кількості олігархів на душу населення Дніпропетровщина може дати фору будь-якому регіону. Деякі з них публічні, інші не дуже чи просто намагаються бути в тіні. Це їм вдається, оскільки на тлі таких фігур як Віктор Пінчук чи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, важко претендувати на лідерство. І це вже не кажучи про міського голову Дніпра Бориса Філатова, який, можливо, не є найбагатшим, але до списку найвпливовіших точно входить.

У рік місцевих виборів на Дніпропетровщині можуть виникнути цікаві розклади, оскільки кожен з олігархів претендує на свій шмат пирога і готовий вкладатися. Скільки і в кого – це поки що питання, але відповідь на нього напевне стане зрозуміла найближчим часом. Поки ж розклад найбагатіших і найвпливовіших виглядає наступним чином.

1. Віктор Пінчук

За різними даними, сьогодні статки відомого дніпровського олігарха Віктора Пінчука становлять близько $2,3 млрд і він посідає друге впевнене місце після Рината Ахметова у списку найбагатших людей України. Так, це фігура загальноукраїнського масштабу, яка може дати фору місцевим гравцям, але водночас Дніпропетровщина – це базове місто для Пінчука.

Щоправда, ширяться чутки, що власник промислового гіганту "Інтерпайп", інвестиційної компанії EastOne, а також низки впливових ЗМІ останнім часом шукає вихід на західних покупців своїх активів. Зокрема, в експертному середовищі досить активно обговорювали можливий продаж газовидобувної компанії Geo Alliance, яка складається з 16 родовищ, і якою він володіє разом з мільярдером Яном Тейлором. І хоча в самого Пінчука цю інформацію спростовують, інформація про бажання Пінчука трохи спустошити свій бізнес-кейс виникає постійно – у тому числі щодо медіа-активів.

Зять другого президента країни Леоніда Кучми залишається чи не найпублічнішим українським олігархом, про що свідчать його постійні "українські сніданки" як на економічному форумі у Давосі. Останнього разу Пінчук привіз у Давос 20 "слуг народу", а також прем’єра Олексія Гончарука і звільненого з російського полону кінорежисера Олега Сенцова. Таким чином, Пінчук намагається бути в епіцентрі політичних подій і залишатися впливовим гравцем.

2-3. Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов

Партнери по "Привату" все ще входять до першої десятки найбагатших людей країни, а їхні статки знаходяться на рівні приблизно $1,4 млрд.

Щодо Коломойського все зрозуміло – він розігрує президентську карту, хоча зміна голови Офіса президента сприймається як намагання Володимира Зеленського звільнитися від впливу олігарха, в якого залишається потужний медійний арсенал у вигляді телеканалу "1+1" та його сателітів, а також низка промислових активів.

Крім того, Коломойський веде "технологічну" боротьбу за "Приватбанк". Чого варті лише шоу у Дніпрі, де працівники Нікопольського заводу феросплавів своїм гуркотінням не дають спокійно спати місцевим мешканцям.

Імена Ігоря Коломойського і його ділового партнера Геннадія Боголюбова знову спливли в США в черговому скандалі, пов'язаному з відмиванням грошей і банкрутством великого метзаводу в результаті організації фіктивних кредитних схем.

Крім того, нещодавно вітчизняні ЗМІ оприлюднили інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про те, що українські олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов значаться серед кінцевих бенефіціарних власників двох фірм з виробництва зброї та боєприпасів, зареєстрованих 29 січня 2020 року.

Отже і Коломойський, і Боголюбов залишаються активними гравцями в Україні. Але водночас є бізнесовим обличчям Дніпропетровщини.

4. Геннадій Корбан

Геннадія Корбана вже давно називають "сірим кардиналом" Дніпра. який так чи інакше впливає на всі процеси у місті. Тривалий час не зрозумілим був лише його офіційний статус. Аж поки не спливло, що він є радником міського голови Філатова.  Журналісти навіть провели спеціальне розслідування, на яке міський голова Дніпра відреагував іронічним постом у соцмережах на тему "Корбан і Філатов" – одна банда.

"Ми "исполняем" разом вже майже 20 років. Нас відправляв в еміграцію Янукович, а сепари закладали під нас фугас. Петро Олексійович руками есбеушників пиляв нам двері будинку (хто не знає – ми живемо через стіну) і намагався упакувати тебе до в'язниці. За 20 років всього не згадаєш. Ти набрид мені до гикавки", – написав Філатов.

Пізніше Філатов пояснив, чому депутати облради і міськради їздять узгоджувати різні питання до Корбана. "Чому до нього їздять депутати? Тому, що він керує двома найбільшими депутатськими фракціями в облраді та міськраді. Як так? Він взагалі-то офіційний керівник обласної партійної організації "УКРОП" і цих депутатів туди сам набирав, – написав Філатов. – А що з чиновниками вони обговорюють? Міські питання. А чому? Тому, що він – мій офіційний радник".

А під час офіційного візити до Дніпра влітку 2019 року Володимира Зеленського саме Корбан проводив для нього екскурсію новозбудованим сквером "Прибрежний".

І от історія з Корбаном вийшла на новий, скандальний рівень. У рік місцевих виборів почалися цікаві процеси у громадській раді Дніпра. До громадської ради при міській раді Дніпра було включено 14 нових членів. Один з новоприйнятих членів ради став саме Корбан. Більш того, ця рада стала "вічною", тобто без обмежень за терміном членства. Це викликало бурхливу реакцію активістів, які мають намір позиватися до суду, оскільки рішення, які ухвалювалися під час зборів, на їхню думку суперечать законодавства.

5. Геннадій Буткевич

Співпласник компанії "АТБ" вже давно займається не тільки рітейлом, хоча мережа супермаркетів і досі приносить йому значні прибутки. Його статки оцінюються у суму близько $820 млн. Сам бізнесмен в одному з інтерв'ю ЗМІ зізнався, що має нерухомість у США, яка дозволяє відкривати йому нові можливості.

Хоча ніша, яку намагається заянйти Буткевич, виявилася досить несподіваною – розробка уранових родовищ, які, на думку Буткевича, можуть принести значно більший прибуток, ніж "АТБ".

"Дозвіл на розвідку родовища урану ми отримували 3 роки. На розвідку! Це зараз я вкладаю гроші, щоб розвідати: як лежить, як краще робити, які запаси, їхню якість", – розповів Геннадій Буткевич.

Фото: прес-служба Дніпровської міської ради, rbc.uadelo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme