Схід України опинився в зоні токсичного ураження через ступені балістичних ракет

На території Павлоградського хімічного заводу знаходяться п'ять ступенів міжконтинентальних балістичних ракет РС-22, які потребують термінової утилізації

Схід України опинився в зоні токсичного…

Незважаючи на те, що на території підприємства накопичилося 63 ступені твердопаливних ракет з загальною кількістю токсичного твердого палива вагою у 2760 т, з грудня 2016 року на заводі припинена його утилізація. До цього на заводі утилізували по два ступеня на місяць.

Наразі п'ять ступенів знаходяться в аварійному стані, тож, утилізувати їх потрібно впродовж найближчих тижнів.

За словами директора "ПХЗ", така ситуація склалася внаслідок відсутності договору на утилізацію.

"Ми зупинили утилізацію твердого ракетного палива через неприйняття рішення Державним космічним агентством і з грудня місяця ми не утилізували жодного ступеню. Чи не договорів, немає дозволу на утилізацію", - повідомив він.

"Ступеням по барабану, є договір чи ні. З підвищенням температури швидкість розкладання палива істотно прискорюється. Якщо впродовж найближчих тижнів утилізації не буде, чотири області чекає біда", - заявив Шиман.

Він додав, що під ураження від викидів токсичних відходів підпадає все, що знаходиться в радіусі 150 км від м.Павлоград Дніпропетровської області.

Відомо, що з 1998 року, відповідно до Міжнародного договору між Україною і США, "ПХЗ" бере участь в роботах по "Програмі знищення міжконтинентальних балістичних ракет SS-24". З 2011 року на "ПХЗ" для утилізації використовується сучасна технологія гідромеханічного вилучення, яка є найбільш екологічно безпечною, оскільки роботи виконуються в замкнутому циклі, без викидів в атмосферу, воду або ґрунт. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme