ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Речник єврейської громади закликав не перетворювати декомунізацію на комунізм

В Дніпропетровську треба міняти назву вулиць та міста, але на позаідеологічній платформі
Depo.
3 серпня 2015 16:58
ФОТО: depo.ua
Речник єврейської громади закликав не перетворювати декомунізацію на комунізм
Речник єврейської громади закликав не перетворювати декомунізацію на комунізм

Таку думку в коментарі Depo.Дніпро озвучив речник єврейської громади Дніпропетровська Олег Ростовцев.

"Я вважаю, що це дуже правильний антикомуністичний закон, який просто треба виконувати. Питання в тому, як виконувати і у що його треба перейменовувати", - зазначив Ростовцев.

Він наголосив на доцільності поза ідеологічного перейменування, наприклад, називаючи вулиці іменами людей, які зробили внесок у розвиток Дніпропетровська, незалежно від їхньої політичної чи ідеологічної приналежності.

"Мені здається, що перш за все Дніпропетровськ має дивитися не на політику, не на ідеологію, а на те, що ця людина зробила. Я прихильник вулиці Макарова, хоча, звіно, він був комуністом, але він створив ПМЗ", - зазначив Олег Ростовцев.

На його думку, спроби "тотальної українізації" створюють напругу в суспільстві, яке природно не хоче змін: "Коли дитина йде до школи - це стрес. Але їй треба йти до школи, щоби розвиватися. Мені здається, що мала би бути назва, яка рівно незвична для всіх, і не дає нікому відчуття, що ми перемогли. Чому я проти такої тотальної українізації в назвах вулиць - бо це створює великій кількості людей відчуття, що їх знову ґвалтують, що можна просто взяти і поміняти, як це робили комуністи. Мені не подобається комунікація в декомунізації".

Найбільш вдалою новою назвою міста Олег Ростовцев вважає "однаково незручний для всіх" варіант Кодак, який має історичну основу, але без ідеології. Менш вдалим варіантом вважає Дніпро - через однойменність із річкою. Ідеологічними Ростовцев вважає назви Січеслав і Святослав.

Більше новин про перейменування в Дніпропетровську читайте на Depo.Дніпро.