"Радянська" форма проти вишиванок: Як пройшли останні дзвоники в українських школах

Сценарії свята останнього дзвоника мало чим відрізняються від тих, що проходили у батьків, і навіть дідусів нинішніх школярів. Э лише "косметичні" відмінності

"Радянська" форма проти вишиванок: Як пр…

Наприкінці травня у школах, ліцеях і навіть дитячих садках відбуваються урочистості, присвячені закінченню навчального року.

Зазвичай на подвір'ях навчальних закладів збирають учнів, яких за периметром шикують класами на чолі з класними керівниками. Лунає гімн України, старшокласник на плечі з першачком обходить коло з дзвоником, випускники танцюють вальс, юні таланти виконують пісні-танки, під "мідлячок" у небо випускають повітряні кульки – і всі рушають до класів звітувати про здані підручники.

Від "людяності" шкільного керівництва залежить лише тривалість таких лінійок. Після випадків зі знепритомненням школярів, особливо – масовим, деінде місцева влада вольовим рішенням наказала скоротити такі заходи до тривалості уроку. Також у деяких регіонах час проведення лінійок скоротили за рахунок заборони "протокольних" виступів місцевих чиновників від освіти, які зазвичай проходили під масове зівання дітлахів.

Проте вибір одягу на такий традиційний захід залишається здебільшого на розсуд школярів і батьківських комітетів. Якщо учні начальних і середніх класів, як правило, приходять у вигляді "білий верх-темний низ", або у вишиванках, то розгул фантазії для випускників іноді не має меж. Це й спеціально пошиті костюми, й підібрані в одному кольорі наряди, і ті ж вишиванки, і навіть "ретро-стиль" – коричневі сукні з білими фартухами.

Слід зазначити, що цей "радянський стиль" особливо популярний в окупованій частині України.

Втім, не рідкі випадки, коли випускники українських шкіл також вважають доречним вдягати мамині шкільні форми на свято останнього дзвоника.

"Харків. Я вже не знаю , може у кінці травня це не останній дзвоник, а випуский покоівок по всій краіні?", - обурюється Алена Парфенова.

Єдина різниця - у Горлівці стрічки червоного кольору, у Харкові - жовто-блакитні.

Проблем у сучасній українській школі багато, втім, система освіти все ж змінюється. Є надія, що радість школярів щодо настання літніх канікул буде втілюватися у інтерактивній навчальній або розважальній формі, а формат масових шкільних заходів "тобі показують, а ти мовчки стій", залишиться у минулому.

Фото: Фейсбук

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme