ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін втомився від війни і запропонував Україні дуже поганий мир

Кремль пропонує Україні платити надто високу ціну за вельми химерний мир на Донбасі
Depo.
13 травня 2015 13:21
ФОТО: depo.ua
Путін втомився від війни і запропонував Україні дуже поганий мир
Путін втомився від війни і запропонував Україні дуже поганий мир

Сьогодні переговорники від терористичних "республік" "ДНР" та "ЛНР" Денис Пушілін і Владислав Дейнего, мабуть, відчувши себе "батьками засновниками Новоросії", повідомили, що направили спікеру Верховної Ради України Володимиру Гройсману свій варіант нової Конституції України. І хоча конкретики в пропозиціях терористів поки немає, суть пропозицій про "найширшу автономію" набула більш-менш виразних обрисів.

Швидше за все озвучена терористами схема, вчора була запропонована Володимиром Путіним на зустрічі з Джоном Керрі, але останнє слово - чи погоджуватися на умови миру від Путіна - залишиться за українською владою.

Путін втомився від війни і запропонував Україні дуже поганий мир - фото 1

Денис Пушілін і Владислав Дейнего

Що ж саме пропонує Україні Путін в обмін на мир? По-перше, Україна має прописати в Конституції "особливий статус" окупованого Донбасу та внести зміни до розділу про адміністративно-територіальний устрій. Крім того, в Конституції має бути закріплено відмова від НАТО та офіційний статус російської мови. Також "ДНР" та "ЛНР" мають отримати право на створення "загонів народної міліції" власні судову систему та прокуратуру. На додачу, окупований Донбас має отримати "особливий економічний режим".

Отже, запропонований терористами компроміс виглядає так: Донбас залишається де-факто непідконтрольним Україні зі своїми збройними силами та правоохоронною системою, залишаючись в складі України лише формально. Ні для кого не секрет, що повний контроль за окупованою територією буде виключно за власником кремлівського "воєнторгу". При цьому Україна офіційно визнає новий майже незалежний статус Донбасу в Конституції.

Путін втомився від війни і запропонував Україні дуже поганий мир - фото 2

Зруйнований Донецьк. Від найбільшого супермаркета Metro залишився тільки корпус

Що ж стосується "особливого економічного режиму", то не треба бути Нострадамусом аби зрозуміти, що йдеться про те, що Київ має фінансово утримувати окупований де-факто Росією Донбас. І це, так чи інакше, найголовніший пункт угоди, адже насправді все інше, що бойовики вимагають від України, вони досить давно мають і без усяких змін до Конституції. Тому, єдине, на що вони можуть реально претендувати - це гроші з державного бюджету.

Отже, Києву пропонують заплатити за мир як політично - офіційним визнанням нового статусу Донбасу, так і економічно - реальними грошима. Це могло б нагадувати російський варіант з Чечнею, але там Рамзан Кадиров реально відпрацьовує отриману від Москви данину, беручи участь в тому числі і у війні в Україні. Захарченко ж з Плотницьким працюватимуть виключно на Путіна, отримуючи "зарплатню" в Києві. Це і не Придінстров'я, визнання існування якого Молдовою має тимчасовий характер і в Конституції Кишиневом не закріплено. Крім того, Кишенів не утримує Тираспіль. Так що нам пропонують новий чисто "донецький развод", якого ще не було на пострадянському просторі. 

Чи варто погоджуватися на такі умови - питання, здається риторичне. Загалом, заради збереження людських життів на все це можна було б і погодитися, якби не доводилося утримувати окупований Донбас за власний кошт, що ляже на країну непосильним тягарем, і була хоч якась впевненість, що терористи не порушуватимуть мир. Адже обидва Мінська уже досить наочно продемонстрували усю договороспроможність "ЛНР" з "ДНР".

Читайте також: Керрі послав Путіна на Київ