ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пожежа в Чорнобилі, МАГАТЕ та йод. Поради лікаря

Журналісти depo.ua дізналися чи варто піддаватися паніці через вчорашню пожежу у Чорнобилі, яка зараз почала сіятися в соціальних мережах
Depo.
29 квітня 2015 10:08
ФОТО: depo.ua
Пожежа в Чорнобилі, МАГАТЕ та йод. Поради лікаря
Пожежа в Чорнобилі, МАГАТЕ та йод. Поради лікаря

Вчора в Чорнобилі спалахнули наймасштабніші пожежі за останні 23 роки. Після цього в соцмережах масово почала сіятися паніка і поради, як вберегтися від радіації.

Але Андрій Семиволос, хірург Інституту рака у коментарі depo.ua заявив, що висновки щодо підвищення радіаційного фону робити зарано. І цим мають займатися відповідні спеціалісти.

"Справа в тому, що радіаційні продукти розпаду могли осісти глибоко у землі і ця пожежа, яка сталася ніяк не могла вплинути на рівень радіаційного фону у зоні ЧАЕС", - наголошує він.

Пожежа в Чорнобилі, МАГАТЕ та йод. Поради лікаря - фото 1

Андрій Семиволос (фото Андрей Семиволос/Facebook)

Крім того, за словами лікаря, останнім часом люди активно їздять до Прип'яті і ніяких суттєвих змін з рівнем радіаційного фону не сталася.

 

"Я би порадив не панікувати і масово не скуповувати йод в аптеках, бо ці істеричні масові настрої ніколи ні до чого хорошого не доводять. Крім того, дітей на травневі свята все одно більшість киян вивезе з міста. Тому не варто накручувати ситуацію.
Адже в нинішніх умовах війни це буде лише на руку ворогу. Та й взагалі потрібно розібратися, чому сталася ця пожежа. Можливо, це був зумисний підпал і зараз вся ця паніка спеціально нагнітається в соціальних мережах", - наголошує Семиволос.

Але у будь-якому разі лікар радить і дорослим, і дітям уважно стежити за станом свого здоров'я.

"І якщо вас почнуть турбувати занадто швидка втомлюваність, слабкість, сонливість, проблеми з печінкою, то краще звернутися до лікаря, пройти обстеження і отримати відповідне лікування, а не бігти до аптеки і ковтати йод. Треба знати точні причини вашого недугу і точно знати, як з ним боротися", - каже він.

Також Семиволос закликає не  забувати, що зараз за Україною ведеться прискіпливий контроль з боку міжнародних організацій.

"Бо всі остерігаються непередбачуваного розвитку подій на Донбасі, а також бояться можливого використання ядерної зброї з боку Росії. Тож, якби через цю пожежу, яка сталася в Чорнобилі, радіаційний фон в Україні підвищився, то про це б вже зараз би били на сполох МАГАТЕ (Міжнародна агенція з атомної енергії англ. - International Atomic Energy Agency), а також ООН. Потрібно дочекатися офіційних висновків. І ще раз наголошую - не варто піддаватися паніці", - резюмує лікар.