Порятунок озера і лазерне шоу: Як у Дніпрі під час карантину кидають гроші на парки

У Дніпрі поки що парки закриті через карантин, а згодом там мають початися великі роботи

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Порятунок озера і лазерне шоу: Як у Дніп…

Попри заяви міської влади Дніпра, що через карантин місто втрачає сотні мільйонів гривень і бюджет не виконується, значні фінансові ресурси кидаються на благоустрій парків і зелених зон. Дії влади зрозуміти можна – місцеві вибори не за горами, а карантин рано чи пізно закінчиться. Тому одразу на кількох фронтах незабаром закипить робота, чи вже кипить. Тендери відбуваються один за одним, і до осені улюблені місця відпочинку мешканців міста мають змінитися – де косметично, а де і докорінно.

Безпорадний міст і бідолашне озеро

Парк Глоби у центрі Дніпра вже давно є болючім місцем на мапі міста. Одне з найбільш популярніших і дивовижних місць відпочинку місцевих мешканців поки що не є взірцем доглянутості і комфорту. Протягом останніх років він перебуває у вкрай занедбаному стані і потребує ремонту ледь не усього – від мосту через озеро до очищення самого озера.

З мостом якось не вийшло. Планувалося повністю перекрити міст і капітально його відремонтувати разом зі сходами, які вже обвалилися і тривалий час перекриті для проходу через обвалення плити. Було оголошено одразу кілька тендерів, які так і не відбулися. А потім сталася взагалі дивна річ. Третій тендер відбувся у 2018 році, його виграла харківська фірма "Харківмістдорбуд". Був укладений договір на суму 8,922 млн грн, і цей договір сплив 31 грудня 2019 року. Але міст так і не відремонтували.

У середені грудня заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко заявив: "Міст з 1930 року. 90 років майже, вважайте. Цього року плануємо його відновити. У цінах 2018 року це коштувало 9,5 млн грн, але заробітна плата збільшилася, тому ціна дещо буде вищою. Але, я думаю, за результатами тендеру всі дізнаються".

Проте 2019 рік минув, але все ще на місці.

Хоча міст – далеко не єдина проблема парку.  То з атракціонами проблема – на колесі огляду у кабінки відвалиться днище, то качки гинуть. 

Зрештою діяльністю колишнього керівництва парку зацікавилися у відповідних структурах. У квітні 2019 року управління аудиту і контролю Дніпровської міської ради проводило аудит роботи парку, і за його результатами міський голова Борис Філатов подав заяву в прокуратуру Дніпропетровської області за ознаками кримінальних злочинів.  Серед них – завищення цін будівельних робіт і цін на матеріали і товари, укладення незаконних договорів на здачу будинків в оренду, хоча парк не мав права це робити без дозволу департаменту активів.

Це – юридичний бік медалі, а от щодо ремонтів, то акценти змістилися. Судячи з останніх тендерів, першочерговим завданням міська влада бачить очищення озера і заміну каналізаційних витоків на його дні. Дніпрян вже попередили, що смердітиме так, що жодна маска не витримає, але це мають зробити вже цього літа. "Слід виконати брудну роботу. Перша – це заміна дренажних труб, які використовуються для водозниження, а також чищення озера, – сказав все той же Лисенко. – Тому хочу попередити усіх городян, що ми плануємо почати чищення озера цього року, і сморід буде нестерпним".

Тендер уже оголошений і має відбутися 23 травня. Орієнтовна вартість закупівлі складає 5,9 млн грн. У тендерній документації зазначено, що води відкачають з озера. Використовуватиметься гідроструменеве розмивання мулу з подальшим його викачуванням. Підрядник має також демонтувати чавунні грати огородження. Передбачається також очищення каналів у земляному руслі вручну.

Після того, як мул відкачають, його вивезуть і утилізують. Це також входить у вартість робіт.

Але це тільки частина витрат на парк, яка запланована цьогоріч. Учетверо більше коштів піде на інші роботи. Так, парк витратить 24 млн грн на приведення до ладу входів до парку та дитячих майданчиків. У парку будуть відремонтовані сходи зі сторони вулиці Старокозацької, майданчик біля пам'ятника Лазаря Глоби, балюстрада та два дитячих майданчика. Також будуть відремонтовані входи до парку зі сторони проспекту Яворницького та вулиці Фабра.

Коштовний ремонт площі і зони барбекю

Щодо інших парків, то під час карантину там теж освоюють чи планують освоювати бюджетні кошти. Зокрема, у березні 2016 року з'явився проект рішення виконкому Дніпровської міської ради щодо надання дозволу департаменту благоустрою та інфраструктури на виконання поточного ремонту об’єктів благоустрою Центрального парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. Крім того, плануються масштабні роботи і на площі біля входу в парк.

За 68 млн грн підрядник виконає капітальний ремонт та реставрацію площі Шевченка. Планується відремонтувати проїзну частину, встановити нові знаки, зокрема для парковки, відремонтувати дощову каналізацію. Також на площі встановлять 14 камер відеоспостереження. Вздовж проїзної частини будуть видалені старі дерева й висаджені нові дерева та кущі, демонтовані стовпи тролейбусної лінії.  Асфальт на тротуарах замінить бетонна плитка. Також буде встановлений паркан та антипаркувальні стовпчики.

На площі також буде встановлено 28 нових лавочок, 20 смітників, 11 кашпо, 8 вазонів для квітів, 8 велопарковок, облаштована система поливу, нова система освітлення. Заплановано також й відновлення декоративних світильників біля входу в парк.

Не відстає і парк "Зелений Гай". "Інфраструктура парку продовжує змінюватися. З'являються нові елементи благоустрою і озеленення. У парковій зоні прокладаються нові пішохідні доріжки, – зазанчив міський архітектор Сергій Полюшкін. – Закінчено благоустрій мангальної частини. Тривають роботи зі спорудження оглядового майданчика. Найближчим часом у парку з'являться нові торговельні точки і три сучасних біотуалети".

Чергове оновлення набережної

Реконструкція набережної Дніпра, у тому числі благоустрій зелених зон, вже давно непокоїть жителів міста. Сотні мільйонів йдуть на роботи, а кінця і краю їм не видно. А гроші продовжують виділятися. Ще у січні 2020 року депутати Дніпровської міської ради дозволили взяти у кредит 500 млн грн на виконання робіт на об’єктах міста. Зокрема, 100 млн грн були заплановані на ремонт елементів благоустрою на Набережній Перемоги. Ще 70 млн грн на ремонт Успенської площі і майже 20 млн грн на ремонт Селянського узвозу.

А днями був оголошений тендер на 115 млн грн на капітальний ремонт елементів благоустрою вул. Набережної Перемоги, від Мерефо-Херсонського моста до вул. Космічної. Там планують облаштувати нові тротуари, доріжки та майданчики, замінити освітлення й встановити величезну кількість лавочок. Також у новій зоні відпочинку збудують звуковий фонтан, лазерне шоу, дитячий басейн та туалети. Крім того, планують висадити блиько 3 тис. дерев та кущів: сосни, в'язи, платани, берези, буки, вишні, клени, барбариси, спіреї, форзиції, магнолії. 

Таким чином, можна очікуваи, що найближчим часом парки і зелені зони міста стануть одним великим будмайданчиком. А от що встигнеться, і як це виглядатиме – покаже час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme