ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Переселенка та дружина добровольця не може працевлаштуватися у Дніпропетровську

Роботодавці, дізнаючись про її прописку, знаходять причину, аби відмовити
Depo.
14 травня 2015 10:15
ФОТО: depo.ua
Переселенка та дружина добровольця не може працевлаштуватися у Дніпропетровську
Переселенка та дружина добровольця не може працевлаштуватися у Дніпропетровську

Біженець з Луганська, 48-річний Василь, пішов у армію добровольцем. Доки чоловік воює на передовій, його жінка та доньки бідують на мирній території. Про це повідомляє Дніпро.depo.ua з посиланням на "Подробиці".

Майже все своє життя Василь був спортивним тренером, а ще - бізнесменом. Але і тренування, і бізнес довелось кинути, коли у рідному Луганську з'явилися бойовики так званої "ЛНР".

"Зазнав все на своїй шкурі, в повному обсязі відчув новий порядок ЛНР, де був засуджений до розстрілу. За 200 тисяч гривень мої друзі мене викупили по дорозі на екзекуцію", - говорить боєць збройних сил України.

Разом із родиною чоловік перебрався у Дніпропетровськ і вже тут пішов у військомат. Йому - досвідченому десантнику - там були раді. З листопада Василь - на передовій. За його зарплатню і живе родина. Дружина з доньками ніяк не можуть знайти роботу.

Оксана - досвідчений тренер з кікбоксингу. Втім, сьогодні готова працювати ким візьмуть. Але навіть продавцем у кіоски її не беруть.

"Так, вони можуть на мене подивитися, можу я підійти. Але коли з'ясовується прописка, знаходиться щось: досвід роботи, може, маленький, ще щось", - говорить Оксана, дружина бійця.

Волонтери підтверджують - проблема з працевлаштуванням переселенців дійсно існує.

"Це більшість випадків - підприємців приватних, і вони причину не пояснюють. Але коли чують, що ти приїхав з Криму або не дай Бог з Донбасу, це ще гірше! Вони просто відмовляють під різними причинами", - говорить волонтер Ніна Єлоєва.

"З усієї кількості переселенців зверталися до служби зайнятості близько 5 тисяч. І з них сьогодні працевлаштовано 1142 людини", - говорить директор Дніпропетровського обласного департаменту соціального захисту Вікторія Крупська.

Василь готовий залишитися на передовій. Але хто тут захистить його родину?

"Воюючи, і відчуваючи, що в тебе за спиною твоя родина, яка поневіряється без житла, без роботи. Образа іноді бере", - говорить боєць.