ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Обвинувачений генерал "списує" загибель десантників в ІЛ-76 на вище керівництво

Павлоградський суд Дніпропетровської області досліджує висновок щодо причин катастрофи ІЛ-76, яка сталася на аеродромі Луганська 14 червня 2014 року
Depo.
13 квітня 2016 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це Depo.Дніпро повідомляє з посиланням на трансляцію засідання на каналі "Судова влада України".

У висновку спеціалістів Міноборони підкреслюється, що катастрофа літака сталася через невідповідність нормативної бази умовам АТО, відсутність завчасної підготовки силових структур до ведення АТО в таких масштабах та умовах, неефективність ППО та неякісну оцінку обстановки, а також "недостатню творчість у рішеннях командирів".

Обвинувачення посилається на те, що підсудний генерал-майор Віктор Назаров, який в той час був командувачем оперативного штабу АТО, подав заявку на відправку літака, що зазнав катастрофи. Прокурор наголосив, що у заявці була відсутня інформація щодо обстановки в зоні запланованої посадки літака.

"Заявка не є директивним документом для штабу АТО. Контроль з організації перевезень мав здійснити Генштаб", – заявив у засіданні Віктор Назаров.

Він також наголошував на відсутності нормативних документів та інструкцій щодо взаємодії різних органів, задіяних в АТО: "Безпосереднє керівництво покладається на АТЦ (при СБУ – ред.), я за своєю посадою фактично ніколи не входив до цих органів".

"У матеріалах вказано, що представники СБУ тричі повідомляли штаб АТО щодо наявності установки бойовиків (поблизу аеродрому "Луганськ" - ред.)", - підкреслив у засіданні представник потерпілих Сергій Погосян.

Суд продовжить досліджувати документи по справі 14 квітня.

Нагадаємо, генерал-майор Віктор Назаров - єдиний обвинувачений у службовій халатності, що призвела до гибелі 40 десантників 25 бригади та 9 членів екіпажу. В ніч на 14 червня 2014 року ІЛ-76 вилетів із солдатами і мав здійснити посадку на аеродромі Луганська, проте був збитий ворожою ракетою.

Більше новин Дніпропетровська та області читайте на Depo.Дніпро