На Дніпропетровщині свині опинилися під загрозою через диких кабанів

На Дніпропетровщині зріс ризик захворювання домашніх свиней на африканську чуму

На Дніпропетровщині свині опинилися під…

Про це йдеться у повідомленні управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації, передає Depo.Дніпро.

"Щороку після збору врожаю починається сезон міграції диких кабанів. В області вже посилили запобіжні заходи проти африканської чуми свиней – активізували боротьбу із перевезенням тварин без документів та роз'яснювальну роботу серед людей. Проте, щоб домашні тварини не "підхопили" цю хворобу, обачними слід бути і фермерам", - зазначили в управлінні.

Аби не допустити виникнення АЧС, господарям необхідно утримувати поголів'я тварин на закритих територіях. Обов'язково слід дотримуватися санітарних норм: встановлювати дизбар'єри, проводити санітарну обробку приміщення та забезпечувати працівників спецодягом. Корми потрібно купувати тільки у перевірених постачальників та проводити їх попередню обробку.

Довідка: Африканська чума свиней (АЧС) – вірусне захворювання. Воно не впливає на здоров'я людини, проте практично все поголів'я заражених тварин гине. Свині інфікуються не лише контактуючи з хворими тваринами, а й через корми, пасовища, забруднений транспорт. Вакцини проти АЧС не існує.

Нагадаємо, що у серпні випадок захворювання АЧС зафіксований у Апостолівському районі Дніпропетровської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook