Як на Дніпропетровщині голова сільради "переводить" мешканців на криптовалюту

Молодий сільський голова з прогресивними поглядами щодо підвищення добробуту своїх виборців придбав для кожного з них криптовалюту

Як на Дніпропетровщині голова сільради "…

Єлізаветівська сільська рада розташована у "курортному" Петриківському районі Дніпропетровщини. Воно вважається досить заможним, бо має на території кілька досить великих підприємств, і туристично привабливим через відомі Блакитні озера.

Сільський голова Єлізаветівки, 36-річний Максим Голосний, встиг прославитися на всю Україну під час парламентських виборів 2012 року, ставши автором плаката "Про бабусю і кота". З 2011 року він керує місцевою громадою – після відсторонення у часи панування "Партії регіонів" Голосного знову обрали на посаду голови сільради.

Навесні 2018 року сільські депутати дозволили голові Голосному придбати на кожного мешканця двотисячної Єлізаветівки, що має право виборчого голосу, по одиниці криптовалюти за назвою "Cardano (ADA)". Після цього у сільраді навіть ходить анекдот: "Я тобі по телефону заплачу, ти мені телефоном решту повернеш".

Для купівлі криптовалюти Голосний використав 534 доллари, які сам "виграв" на криптовалютній біржі. За місяц після придбання курс одиниці криптовалюти зріс майже удвічі.

Оскільки зростання бюджету села наповнює місцевих оптимізмом, у сільраді розмірковують над вкладанням у криптовалюту бюджетних коштів. З цього приводу місцеві самоуправлінці звернулися до Кабміну за роз'ясненнями. Втім, у відповіді Мінфіну йдеться, що "наразі криптовалюти не мають визначеного правового статусу в Україні… здійснення операцій з криптовалютою за бюджетні кошти суперечить законодавству України". Але у Кабміні зазначають, що у січні 2018 року ухвалене рішення щодо створення робочої групи за участю представників профільних міністерств і відомств для напрацювання нормативно-правових пропозицій стосовно функціонування ринку криптовалют.

Відповідь сам Голосний трактує як "офіційний статус ми ще не визначили, а вже стверджуємо, що незаконно".Єлизаветівка на сьогодні є практично єдиним населеним пунктом, в якому кожен дорослий член територіальної громади, забезпечений однією криптоодиницею. "В такий спосіб ми спонукаємо владу до відкритого діалогу з цього питання. Коли депутати Верховної Ради та члени уряду мають і відкрито декларують криптовалюту, а прості люди не мають, є неприйнятною", - вважає сільський голова. І має намір продовжувати купувати "віртуальні гроші" для своїх виборців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme