На будівництві траси з Дніпра до Києва археологи виявили десятки кількатисячорічних поховань

На будівництві нової ділянки траси Н-31 "Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка" археологи знайшли 40 поховань від ямників до половців
 

На будівництві траси з Дніпра до Києва а…

Про це йдеться у повідомлені Рятівної археологічної служби, передає Depo.Дніпро.

У Полтавській області на кордоні із Дніпропетровщиною під час будівництва нової ділянки траси Н-31 "Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка" виконувалися рятівні розкопки.

Археологи протягом чотирьох місяців досліджували територію через яку має пройти траса. На цій території знаходиться п'ять курганів.

Було досліджено 77 об'єктів, серед них більше 40 поховань.

В одній місцевості зафіксували захоронення ямної культури (кін. ІІІ тис до н. е) зрубної культури (епоха пізньої бронзи, XV-XIV ст. до н.е.), а також матеріали скіфського часу (VI-III ст. до н. е), сарматів (ІІ-поч. ІІІ ст.), салтівської культури (VIII—Х ст.), і навіть половців (ХІ-ХІІ ст.).

У похованнях був знайдений керамічний посуд, бронзові прикраси, серед яких скроневі кільця, а ще срібні монети римських імператорів Марка Траяна та Антонія Пія і фрагменти скульптурки давньоримського бога Гермеса.

Усі кургани, що досліджувались археологами, були пограбовані у давні часи. Чимало поховань було знайдено у міжкурганному просторі.

Нагадаємо, що на будівництві траси з Дніпра до Києва виявили скіфські поховання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme