ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мусульмани Дніпропетровська створюють перший ісламський культурний центр

За останій рік чисельність мусульманської громади зросла
Depo.
17 липня 2015 13:47
ФОТО: depo.ua

Про це Дніпро.depo.ua повідомив голова товариства мусульман у Дніпропетровську "Умма" Павло Федосов. Культурний центр стане дев'ятим в Україні у мережі "Альраід".

Павло Федосов відзначив, що раніше їхня мусульманська громада не мала своєї мечеті, а зустрічі та молитви проводили у орендованих приміщеннях, або наданих установами. При цьому за останні п'ять років чисельність членів громади, які постійно відвідуюють молитви, зросла до близько 400, а загалом у Дніпропетровську - кілька тисяч мусульман.

Новий культурний центр буде першим таким у Дніпропетровську і розташовуватиметься на вулиці Столярова. Відкриття центру заплановане на вересень цього року. Зараз тривають роботи по ремонту та реконструкції купленого під центр приміщення.

Комплекс крім мечеті включатиме бібліотеку, навчальні класи для охочих знайомитися з ісламською культурою. Загальна площа приміщення складає 400 кв.м, а мечеті - 200 кв.м.

"Ми сповідуємо іслам, відкритий для всіх. Виступаємо за міжконфесійний діалог, проти насильства і тероризму", - наголосив Павло Федосов.

Зростання чисельності мусульман у Дніпропетровську в громаді пов'язують із переміщенням їх з окупованих Луганської та Донецької областей та Криму, зростанню уваги людей до релігії. Як зазначив Павло Федосов, серед новонавернених - переважно українські жінки. 

Крім громади "Умма" у Дніпропетровську також діють осередки громад "Арахма" та "Баракат".

Більше релігійних новин Дніпропетровська читайте на Дніпро.depo.ua.