Місцеві вибори у Дніпрі: Що задумав Філатов і який план у Зеленського

Потужні політичні гравці Дніпропетровщини поки що не ризикують викладати усі свої козирі

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Місцеві вибори у Дніпрі: Що задумав Філа…

Передвиборчий пасьянс на Дніпропетровщині настільки складний, що не дає змоги передбачити наступний склад місцевих рад. Попри потужну підтримку "Слуги народу" на парламентських виборах, взяти область за допомогою бліц-кригу не вдасться. Рейтинг президентської політичної сили просів, і команді Зеленського просто нічого запропонувати електорату.

Проблеми Дніпра і області нікуди не ділися – ставка на аеропорт і будівництво доріг досі сприймається красивою казкою, віра в яку тане. У місцевої влади більше козирних карт на руках – від реформування транспортних мереж міст до ремонту внутрішньоквартальних доріг і підтримки ОСББ. Врятувати ситуацію "зеленим" допоможе хіба що нестандартний хід, якого на Дніпропетровщині якраз і побоюються.

Конфлікт у владних кабінетах і криворізький куратор

Президентській політичній силі сьогодні дуже важко займатися партійним будівництвом перед місцевими виборами у Дніпрі. Надто потужним політичним центром тяжіння у місті є фігура міського голови Бориса Філатова. Саме він намагається акумулювати навколо себе місцеві еліти і ресурси. І поки що це вдається. У "Слуги нараду" банально немає можливості залучити кадри, на які можна було б спиратися при партійному будівництві. Більш того, сьогодні немає навіть теоретичної кандидатури на мерське крісло у якості альтернативи Філатову. Це справжній головний біль для "зелених" у Дніпрі, оскільки вже потрібно сьогодні починати розкручувати цього кандидата.

Більш того, саме зараз намітилося погіршення стосунків між міською і обласною владою, і конфліктні ситуації, які раніше вирішувалися у кулуарах, виносяться на публіку. Наприклад, на останній сесії Дніпровської міської ради жваво обговорювався скандал із "швидкими". Суть конфлікту в тому, що обласна адміністрація відмовляється сплачувати місту вартість використаних карет швидкої допомоги. Вже накопичилася заборгованість 14 млн грн. Покривати збитки доводиться з міського бюджету. Питання "робоче", але те, що воно винесено на люди, багато про що говорить.

В умовах, коли губернатор не має такої ваги, щоб протистояти місцевій політичній еліті, без підтримки "з повітря", тобто з Києва, не обійтися. Більш того, починати партійне будівництво і атакувати Дніпро на місцевих виборах доведеться з флангу – тобто з Кривого Рогу. Не випадково, коли у ЗМІ просочилася інформація щодо відповідальних за місцеві вибори в регіонах від "Слуги народу", куратором Дніпропетровщини виявився саме представник Кривого Рогу – Юрій Кісєль.

На минулих парламентських виборах він пройшов під №43 у списку "Слуги народу". Сьогодні він є головою комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури. Кисіль – старий товариш братів Шефірів, з якими разом вчився у Криворізькому гірничорудному університеті. Більш того, син Сергія Шефіра, Микита, є офіційним помічником Кісєля.

Нардеп, який куруватиме Дніпропетровщину, володів будівельним бізнесом, який сьогодні переписаний на дружину. Його компанії працювали у Кривому Розі з бюджетними коштами – зокрема з КП "Швидкісний трамвай" і КП "Міський тролейбус".

Минулого року Кісєль опинився у центрі "Юзік-гейту", коли група народних обранців зустрілася в одному з ресторанів Кривого Рогу з керівництвом місцевої поліції і начебто домовлялася про співпрацю, у тому числі на місцевих виборах, і переділ сфер впливу.

Тепер нардепу доведеться гуртувати партійні ряди і керувати партійним будівництвом, враховуючі і позиції Філатова у Дніпрі, і досить міцні позиції Юрія Вілкула у Кривому Розі.

Власна політична сила Філатова і "легалізований" Корбан

Тим часом у Дніпрі підготовка до виборів, по суті, вже триває. Хоча і тут чинна місцева влада вирішила зайти з тилу – через громадську раду при міській раді Дніпра, яку раптово наділили додатковими повноваженнями – аж до рекомендацій міському голові щодо вето на ті чи інші рішення міськради. Рада також має необмежену кількість членів, і туди також "раптово" ввели Геннадія Корбана. Попри гучний скандал на останній сесії з цього приводу рішення про нові функції і права громради були затверджені на сесії міськради.

Ні в кого немає сумнівів, що Філатов хоче піти на місцеві вибори під прапорами власної політичної сили, з так званою "командою Дніпра". В ЗМІ вже закидають пробні камені, стверджуючи, що понад 60% місцевих мешканців хочуть бачити у Дніпрі нову політичну силу. Сам Філатов зберігає інтригу.

"Чи буду я йти на місцеві вибори з власною політичною силою? По-перше, я хочу зберегти інтригу. По-друге, я один на всіх, і в мене немає пріоритетів щодо конкретних політичних сил. Але місто складне, і треба об'єднатися навколо однієї людини. На даний час я не визначився щодо участі у виборах з конкретною політичною силою", – сказав він.

Якщо таємне вже давно є явним, чому ж така обережність? Тут можуть бути дві відповіді. У Філатова не впевнені, що місцеві вибори відбудуться саме у жовтні 2020 року, і припускають, що це може статися навіть навесні 2021 року. Причиною тут вбачають те, що до осені можуть не встигнути завершити адміністративно-територіальну реформу. По друге, сам Філатов заявив, що монобільшість у парламенті може "підкласти свиню"

"Поділюся ексклюзивом. Вони зараз сидять і придумують, щоб на місцевих виборах обирали лише серед парламентських партій. Розписати таку "кулю" – на Петю, Юлю, ОПЗЖ, "Слугу народу". Таким чином вони хочуть"вибити" регіональні проекти", – сказав Філатов.

Таким чином, він не виключає, що доведеться десь домовлятися з парламентськими партіями, якщо такий сценарій матиме місце, тому оголошення про власну політичну силу було б передчасним. Цікаво, що в цій ситуації Філатов навіть заступився за своїх політичних опонентів – місцеву партію "Громадська сила".

"При всій моїй нелюбові, але нормальному ставленні до "Громадської сили" і Загіду Краснову, я вважаю, що вони мають право на політичне існування на мапі міста. Це одна з найстаріших партій, в неї є стабільний електорат. Чого раптом їх мають прибрати? А вони такі сценарії зараз розглядають", – зазначив Філатов.

Тобто у команді міського голови до виборів готуються, велика доля ймовірності, що керуватиме процесом Корбан, але починати активні дії, зважаючи на ризики, тут поки що не поспішають.

Опозиція шукає "якісних" кандидатів

Немає жодного сумніву, що "Громадська сила", як і її лідер Загід Краснов, йтимуть на місцеві вибори. Це стабільний політичний гравець у Дніпрі, який справді має свою електоральну базу і сподівається взяти свої 10-15% голосів на місцевих виборах. Причому не тільки у Дніпрі, але й в області.

На більше розраховує "Опозиційна платформа – За життя". Вона у передвиборчій гонці перманентно – тобто тримає градус своєї роботи з виборцями на певному рівні, але теж не форсує ситуацію.

Як не дивно, але, граючи на опозиційному полі, ця політична сила на Дніпропетровщині має певний кадровий дефіцит. Тобто потреба в кадрах є, але тут бояться наступати на граблі "Слуги народу". Це виходить з останніх заяв лідера місцевого ОПЗЖ Геннадія Гуфмана.

"Серед кандидатів до місцевих рад від ОПЗЖ не буде безробітних, що розглядають депутатство як варіант для працевлаштування. Погодьтеся, дивно, що люди, які не реалізували в життя, починають керувати життями інших, правда?" – сказав Гуфман.

Проте не такий вже великий ресурс на сьогодні є в опозиціонерів, щоб закрити усі позиції на місцевих виборах по-справжньому впливовими людьми, і кадри шукати доведеться.

А от представникам інших парламентських партій справді сталося б в нагоді, щоб на місцевих виборах їм дали карт-бланш, про який казав Філатов. Бо ані БЮТ, ані "Голос" сьогодні не мають того рейтингу у Дніпрі, який дав би їм можливість розраховувати на представництво у місцевих радах. І з великою долею вірогідності вони активізуються лише за кілька місяців до самих виборів у намаганні поласувати хоча б крихтами з панського столу – боротьби команди Філатова і "Слуги народу".

Читайте також про вибори:

Місцеві вибори на Донбасі: Як "слуги" зійдуться влобову з колишніми "регіоналами"

Місцеві вибори в Одесі: Куратори "зелених", "Голос" і війна в мерії

Передвиборче Запоріжжя: З якої психозброї "слуги" гатитимуть по Буряку

Місцеві вибори у Львові: Хитрий план Садового, кандидат від Зеленського і шанси Кошулинського

Місцеві вибори: Чому Закарпаття може стати найбільшим розчаруванням "Слуги народу"

Місцеві вибори: Як готуються політики і партії в Києві

Вибори на Харківщині: Чому прибрали Кучера і хто "ліпитиме" нових "слуг"

Смотрящі від Зеленського: Як "Слуга народу" готується до місцевих виборів

"Квартал", Коломойський та "соросята": Хто ті смотрящі від "Слуги народу", які їдуть в регіони

Фото: Сторінка Юрія Кісєля у Facebook.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme