Лишити стару назву Дніпропетровська за законом неможливо, - експерт

Ініціатива вирішити долю назви міста на місцевому референдумі і лишити стару назву суперечить одразу двом чинним законам

Лишити стару назву Дніпропетровська за з…

Про це в коментарі Дніпро.depo.ua зазначив голова Українського інституту національної пам'яті, один із ініціаторів пакету законів про декомунізацію Володимир В'ятрович.

"Таке питання як місцевий референдум не передбачене діючим законодавством України", - зазначив він. На питання чи доцільно міняти законодавство Володимир В'ятрович додав: "Ми повинні користуватися чинними законами України".

"Згідно Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" місто Дніпропетровськ мусить бути перейменоване, оскільки назване на честь діяча тоталітарного режиму. Громадське обговорення може вирішити, як інакше назватиметься місто. Зберегти назву - суперечить законодавству», - наголосив Володимир В'ятрович. Він також нагадав, що відповідно до закону змінити назву місто має протягом півроку.

Голова Українського інституту національної пам'яті назвав популізмом спроби вирішити питання на референдумі, наголосивши на ризику неврахування думки значної частини громади.

Як повідомляв Дніпро.depo.ua, у Дніпропетровську виникла ініціатива змінити законодавство і провести референдум щодо перейменування міста, а серед варіантів нових назв знову фігурує Дніпропетровськ. Змінити назву місто має відповідно до пакету законів про декомунізацію, які президент Порошенко підписав 15 травня цього року.

Більше новин про життя Дніпропетровська і області читатей на Дніпро.depo.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme