Загартовані в Пеклі: 93-я бригада повернулася додому

Бригада в повному складі була виведена з зони АТО та повернулася на місце постійної дислокації

Про це передає Depo.Дніпро.

Бригада немного сверху

Опубликовано Helgi Gans 14 марта 2016 г.

З-під Донецька на Дніпропетровщину в повному складі повернулася 93-я механізована бригада та окремий 20-й мотопіхотний батальйон. В 2015 році бригада брала участь в захисті аеропорту Донецьк (за що бійців бригади прозвали "кіборгами"), Авдіївки, Пісків. Загалом, за два роки війни бригада побувала на всіх ділянках фронту.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 1

Вперше за два роки бригада в повному складі виведена в тил на відновлення боєздатності. На бійців чекає відпочинок та подальші навчання. Бійців обіцяють відправляти в відпустку відповідно до графіку.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 2

На урочистій церемонії зустрічі бригади та нагородження бійців прибули заступники начальника Генштабу та представники місцевої влади.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 3

Бійців бригади нагородили державними нагородами, відзнаками та нагородами від місцевої влади.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 4

Наразі половина бригади чекає на демобілізацію, близько 50% військовослужбовців призвані в четверту хвилю мобілізації. Питання демобілізації все ще відкрите, всі чекають Указу Президента України.

За словами командира бригади Владислава Клочкова, половина бійців бригади проходить службу за контрактом.

За два роки бригада втратила вбитими 184 бійці, близько тисячі бійців отримали поранення, дев'ять бійців наразі перебувають у полоні.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 5

Військові бригади живуть в наметовому містечку. Там є лазня, де раз на тиждень бійці можуть помитися.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 6

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 7  Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 8

Бійці живуть в наметах, де близько двадцяти ліжок стоять щільно один до одного. Опалюється намет пічкою. Чоловіки кажуть, що дров вистачає.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 9

Наразі військові скаржаться на вбиральню, яка організована у невдалому місці – ґрунтові води підійшли близько до поверхні.

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 10

Також бійці скаржаться на відсутність питної води, яку вони вимушені купувати. "Технічної води з водовоза вдосталь. На їжу не скаржимося", - кажуть танкісти 93-ї бригади. 

Легендарна 93-я бригада повернулася на Дніпропетровщину - фото 11

Комбриг 93-й бригады

Опубликовано Helgi Gans 14 марта 2016 г.

Вынос знамени бригады

Опубликовано Helgi Gans 14 марта 2016 г.

Довідково: 93 окрема гвардійська механізована Харківська двічі ордена Червоного Прапора, орденів Суворова і Кутузова бригада створена на базі і є спадкоємицею 93-ї гвардійської мотострілецької дивізії, яка почала свій бойовий шлях в 1943 році.

За роки Другої Світової війни особовий склад дивізії пройшов 6,5 тисячі кілометрів, захопив у полон 17 531 офіцерів і солдатів ворога, знищила 108 танків, 313 артилерійських систем. За мужність і відвагу 16 898 осіб нагороджено орденами і медалями, а 14 стали Героями Радянського Союзу.

У повоєнні роки дивізія дислокувалася в Угорщині. Штаб дивізії перебував у місті Кечкемет. У 1991 році дивізія була передислокована на Дніпропетровщину, в селище Черкаське.

У новітній історії Збройних Сил України, 93 дивізія стала першим базовим з'єднанням, яке готувало перші підрозділи миротворчих сил. На базі 112-го мотострілецького полку дивізії був створений 108-й навчальний центр підготовки миротворчого контингенту. Саме тут були сформовані 15 ротацій 240-го батальйону, який виконував миротворчі функції на території колишньої Югославії. Не менш складні завдання були покладені на військовослужбовців, які проходили перепідготовку в 71-му окремому механізованому батальйоні, який формувався на базі 3-го механізованого батальйону для виконання миротворчої місії в Іраку. Військовослужбовці з'єднання також брали миротворчу участь в Сьєрра-Леоне, Ліберії, Лівані, виконували інтернаціональний обов'язок в Афганістані та ліквідували наслідки техногенної катастрофи у Чорнобилі.

Під час війни на сході України бригада брала участь у боях і визволяла населені пункти: Слов'янськ, Селидове, Українськ, Карлівка, Нетайлове, Первомайське, Піски, Авдіївка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро