Нелегальні перевізники відкрито возять "друзів" до Криму
"Чорні" перевізники пропонують з комфортом і без проблем "підкинути" дніпрян до окупованого Криму
- Дніпро
-
21 червня 2016 16:00
З настанням літнього періоду у Дніпрі значно збільшилася кількість оголошень з пропозицією відвезти до моря. Але не тільки на підвладну Україні територію – Бердянськ чи Кирилівку, а й на Росію – наприклад, у Краснодарський край. Особливо кидається в очі засилля оголошень про поїздки до Криму.
На стовпах, будинках, у соцмережах, на сайтах чи навіть у громадському транспорті можна зустріти такі пропозиції: підприємства з фейковими назвами або просто анонімні перевізники закликають вирушати до моря на окуповану територію.
"З юридичної точки зору назвати це бізнесом не можна, тому що він не ліцензується. Формально приватна особа просто їздить на своєму авто до Криму, а під час перетину кордону каже: "Їду відпочити разом із друзями". Яка тут може бути ліцензія? Бо не йдеться про автобуси, їх на кордоні зупиняють. Йдеться про автомобілі на кшталт Mersedes Vito, де водій і семеро пасажирів. Так що ніяких проблем", - розповів Depo.Дніпро на умовах анонімності керівник одного з автотранспортних підприємств Дніпра.
"Чи беруть у цьому участь дніпропетровські перевізники? Скажу так: якщо це й роблять, то тільки під іншою вивіскою. Більшість з офіційних перевізників мають транспортні засоби від десяти пасажирських місць і більше, щоб працювати на міських маршрутах. А закупати окремо автомобілі дуже дорого", - додав він.
Справді, продзвонивши з десяток фірм, які перевозять до Криму, вдалося дізнатися, що у 99% випадків перевезення здійснюються автомобілями Mersedes Vito. Хоча є і Opel та Volkswagen. У Дніпрі існують дві контрольні точки – площа перед залізничним вокзалом біля місця, де раніше стояв пам’ятник Петровському (як кажуть диспетчери, "біля привиду Петровського"), та каси цирку. Деякі фірми пропонують підбирати пасажирів за маршрутом руху – проспект Поля, Підстанція тощо.
Звичайно, жодних табличок з пунктом призначення на таких "маршрутках" немає.
Зазвичай відправка здійснюється о 19-й чи 20-й годині, але деякі пропонують і ранковий виїзд – наприклад, о 8-й.
За словами диспетчерів, умови перетину кордону дуже прості – необхідно мати при собі українські паспорти. А от свідоцтво про народження для дітей не діє, тому вкрай необхідно мати дитячий закордонний паспорт. Це чи не найголовніша перешкода для тих, хто ризикнув спланувати відпустку на окупованій території. Тому основним контингентом є студенти, люди середнього віку без дітей та пенсіонери.
Середня ціна такої поїздки складає 500 грн до Алушти чи Євпаторії, 550 грн до Феодосії, 550-600 грн - до Ялти. У дорозі пасажирам пропонують безплатний Wі-Fі і навіть кофе-брейк. Більшість таких фірм не пропонують додатково послуги заселення, але є й такі, що обіцяють максимально цьому сприяти.
Оплата проводиться за місцем посадки. Незважаючи на те, що на день відходить кілька рейсів, спроба придбати квиток "сьогодні на сьогодні" виявилася невдалою. Вдалося тільки лише записатися на рейс, який відправлятиметься за тиждень. В деяких конторах черга сягнула десяти днів. Саме великий попит на послуги призводить до того, що диспетчери у розмовах ведуть себе зухвало, натякаючи, що попит народжує пропозицію.
"Не треба робити людей заручниками політики. Якщо така кількість бажаючих, що ми можемо зробити? Ну так оголосіть усіх цих людей зрадниками і розстріляйте", - емоційно прокричала у слухавку одна з диспетчерів. Інші відповідають у стилі: "Нічого особистого, це просто бізнес". Хоча більшість тих, хто їздить до Криму, керуються саме особистими мотивами. Є ті, хто десятиріччями їздить в одне й те місце, а є й ті, у кого там залишилися родичі чи нерухомість.
"Коли бізнес йшов більш-менш, вдалося купити однокімнатну квартиру у Гаспрі. Будинок на схилі гори, за кілька кілометрів від моря, але це не біда – на маршрутці добиралися. Зазвичай, відправляв туди на три місяці дружину з сином, - зізнався мешканець Дніпра Анатолій. – Після окупації щомісяця туди їду, щоб сплатити комунальні платежі, аби не втратити квартиру. Вони значно зросли, але куди діватись? Продав би квартиру, але там така не ясна ситуація з нерухомістю, що боюся втратити її задарма. Раніше їздив на власному авто, але тепер не ризикую, бо в двох друзів автівки забрали. Просто вигнали з машини і все".
Багато хто з дніпрян вирішив не обирати Крим для відпочинку через політичну ситуацію. Втім, кожного ранку і вечора з Дніпра вирушають "Мерседеси", які везуть наших співвітчизників на окуповану територію Криму.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро
Всі новини на одному каналі в Google News
- 11:44Внаслідок артобстрілу Нікополя поранено 4 осіб: Двоє важкі ФОТО
- 09:10Ввечері 18 грудня ворог атакував Кривий Ріг балістичними ракетами
- 08:44 Вночі 19 листопада ворог атакував Україну ракетами та дронами: У двох регіонах є пошкодження
- 22:47 Більш як 200 разів окупанти штурмували лінію фронту за добу, - Генштаб ЗСУ
- 21:19В Україні запускають Єдиний держреєстр військовослужбовців: що він передбачає
- 23:05 На фронті тривають запеклі бої: За добу майже дві сотні атак
- 22:22На Дніпровщині судять організаторів борделю: двох надзвичайників, двох копів та цивільну
- 21:07В Україну доставили Віфлеємський вогонь миру ФОТО
- 09:31 Ворог майже 300 разів намагався прорвати лінію фронту 14 грудня
- 22:24 У Дніпрі затримали підозрюваного в теракті
- 16:35 У центрі Дніпра стався вибух: є загинула людина, серед поранених – поліцейські ФОТО
- 10:31 Бльш як дві сотні разів армія рф намагалася напередодні прорвати фронт
- 08:20Ворог атакував Нікополь артилерією та дронами
- 22:35 Чергова доба на фронті знову видалася гарячою: 190 боїв
- 21:49У Кривому Розі мешканці ще понад 200 багатоповерхівок досі без тепла
- 12:59Наслідки обстрілів Нікополя показали в поліції ФОТО
- 08:53У медзакладі помер ще один поранений через удар по Царичанці. Жертв уже 6
- 23:20У горах врятували жителя Дніпровщини, який вирішив пішки втекти до Румунії
- 13:05ППО збила над Дніпром дві ракети, - ОВА (ФОТО)