Комунальний треш у Кривому Розі: Як Вілкул-старший загнав себе у глухий кут

У Кривому розі останніми роками кожний опалювальний сезон розпочинається з шоу-програми. От і зараз, коли на дворі вже практично середина листопада, 300 тисяч жителів, яким тепло поставляє підприємство "Криворізька теплоцентраль", мерзнуть у своїх оселях

Комунальний треш у Кривому Розі: Як Вілк…

Чому так сталося, і чи було це несподіванкою для "міцних господарників" Кривого Рогу? У місті два теплогенеруючих підприємства: комунальна "Криворізька тепломережа" та державна "Теплоцентраль". Обидва підприємства проблемні - з боргами, з неефективним менеджментом і теплотрасами, які опалюють атмосферу.

Комунальна компанія отримала ліміти на газ, уклавши договір про реструктуризацію боргу, скориставшись гарантіями Криворізької міськради. Державна, попри те, що міський голова Юрій Вілкул ще в жовтні 2017 року оголосив на сесії про перехід держпідприємства-банкрута в комунальну власність, на початок нового сезону лімітів на газ не має.

Виявилося, що гучна заява так і залишилася заявою. Ніхто процедуру зміни власників так і не почав - ані фонд Держмайна, ані міська влада. Поручитися за підприємство-банкрут місто не може. Але і кроків у вирішенні питання з теплоцентралей міською владою не було зроблено.

Заступник міського голови Кривого Рогу Олександр Катриченко озвучив загальну цифру боргу "Теплоцентралі" - близько 3 млрд грн, 300 млн з них - борги підприємства перед НАК "Нафтогаз України". Слід згадати, що як мінімум 1,2 млрд грн - це старі борги комунальної "Теплоцентралі", які, власне, і довели підприємство до стану банкрутства.

12 листопада під стінами "Криворіжгазу" відбувся мітинг. Криворіжці, серед яких були працівники бюджетної сфери, члени "НацКорпусу" і представниці різних громадських формувань вимагали дати газ котельням "Теплоцентралі".

Протестні настрої "очолили" двоє народних депутатів від "Опозиційного блоку", Андрій Гальченко та Костянтин Павлов, а також депутат міської ради від партії "УКРОП" Микола Колесник. Мітингувальники висадили вхідні двері головного офісу газівників, увірвалися в хол і вимагали негайно подати газ на котельні. Депутати театрально обурювалися бездіяльністю криворізьких газівників і, як аргумент, навіть спалили шини перед будівлею. А напередодні ввечері шини горіли біля будинку директора "Криворіжгазу".

Населенню, яке замерзає, треба було пред'явити винуватця його нещасть, і цією жертвою вирішено було зробити газовиків. Для пересічних мешканців міста все просто: ось газовий вентиль, якщо його відкрити - піде газ. Піде газ - буде тепло. А всі розмови про ліміти, борги, економії, енергоефективність, - це все складно. Є "причина" - "Криворіжгаз". Ату його!

Картинка для ЗМІ вийшла, як то кажуть, що треба. Вся Україна здригнулася від нелюдяності "київської влади", а криворізькому електорату в черговий раз у всій красі продемонстрували справжніх "рятівників і героїв". Минулого року роль супергероя і головного спасителя криворіжців від холоду дісталася Олександру Вілкулу - народному депутату і синові чинного міського голови Кривого Рогу. Він публічно під телекамери зірвав пломбу на газовому вентилі і дав тепло замерзаючому місту. Цьогоріч все скромніше: команда "рятівників" вирушила до НАК "Нафтогаз України", де в стилі червоних директорів буде домагатися лімітів для "Теплоцентралі", а міський голова відбув до столиці для вирішення питання по теплу безпосередньо з президентом.

При цьому що робили мер і його команда "міцних господарників" не тільки під час підготовки саме до цього опалювального сезону, але і протягом двох останніх каденцій, - не зрозуміло. Варто зазначити, що збитковою на сьогоднішній день є не тільки державна "Теплоцентраль", але й комунальна "Тепломережа". Остання вимагає не тільки міських гарантій для отримання лімітів на газ, але і постійного багатомільйонного бюджетного вливання.

Теплотраси підприємств зношені, а тариф на тепло завищений. Температура теплоносія на виході з теплогенеруючого підприємства вже в два рази нижча закладених параметрів. На тлі всього цього енергополітичних трешу нагорода, отримана недавно Кривим Рогом в номінації "Екологічне і енергоефективне місто" на Kyiv Smart City Forum 2018, сприймається як знущання над жителями.

Тим часом депутати криворізької міськради від демократичних партій ініціювали збір голосів за скликання позачергової сесії, куди вимагають запросити всі сторони цієї тривалої приватизації, щоб нарешті поставити крапку в цьому питанні і запобігти надзвичайный ситуації.

На даний час запущені усі котельні "Теплоцентралі". Поліція відкрила кримінальне провадження через відсутність опалення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme