Комунальники Дніпра придбали у космічного підприємства тротуарну плитку за "космічною" ціною

Поліція оголосила підозру голові тендерного комітету комунального підприємства Дніпра за закупівлю дорогої тротуарної плитки

Про це йдеться у повідомлені ГУ Національної поліції України в Дніпропетровській області, передає Depo.Дніпро.

У Дніпрі комунальне підприємство за переговорною процедурою через систему Prozorro за 25,6 млн гривень придбало у Державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова" тротуарну плитку для улаштування доріжок у парку.

У опублікованих на "Prozorro" документах зазначалося, що обґрунтуванням такої процедури є той факт, що державне підприємство виготовляє тротуарну плитку, яка не має аналогів, а також володіє унікальною технологією її укладання.

Голова тендерного комітету комунального підприємства є чоловіком працівника керівного складу державного підприємства - переможця закупівлі. Саме його дружину, після проведення тендеру було визначено відповідальною за проведення цих робіт. Судові експертизи показали, що вартість одних тільки матеріалів вища за ринкову майже на 2 млн гривень. Станом на початок серпня 2018 року було виконано тільки 1/5 загального об'єму робіт, тому доведена матеріальна шкода місцевому бюджету склала 252 тис. гривень. У ході досудового розслідування було встановлено, що насправді державне підприємство ніколи не виготовляло тротуарну плитку зазначеного у тендерній документації виду.

3 серпня 2018 року голові тендерного комітету повідомили про підозру у вчиненні службового підроблення та зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків (ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Найближчим часом судом буде розглянуто клопотання про відсторонення його від посади, обрання запобіжного заходу, а також будуть проведені інші, передбачені законом заходи для запобігання продовження завдання збитків бюджету та повернення вже спричинених.

Згідно з даними системи Prozorro, у листопаді 2017 року комунальне підприємство "Молодіжне творче об'єднання" міськради Дніпра за 25, 6 млн гривень придбало у Державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова" послуги з капітального ремонту існуючих пішохідних доріжок та проїздів з установкою малих форм на території Молодіжного парку відпочинку та дозвілля, за адресою: м. Дніпро, вул. Набережна Заводська,53.

Пояснювальну записку до тендеру написала уповноважена особа комунального підприємства Юрій Герман.

Нагадаємо, що у Дніпрі на карнавал та виставки до Дня міста витратять бюджетні півтора мільйони.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро