ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Коломойський оголосив "наступ" на Дніпропетровщині

Вже протягом двох місяців з моменту своєї відставки з поста губернатора Ігор Коломойський через яскравих представників своєї команди продовжує розгортати справжній "наступ" на політичних супротивників, активно використовуючи можливості медіа-простору
Depo.
30 квітня 2015 09:10
ФОТО: depo.ua
Коломойський оголосив "наступ" на Дніпропетровщині
Коломойський оголосив "наступ" на Дніпропетровщині

Передбачувана, але водночас неочікувана та раптова відставка Коломойського наробила багато галасу не тільки в Дніпропетровській області, але й по всій Україні і, без перебільшення, по всьому світові. Сталося це, як це ні дивно, тоді, коли команда губернатора-олігарха перебувала на гребні популярності серед значної частини потенційних виборців.

Якими були домовленості між Президентом Порошенком і Коломойським, який власноруч написав заяву про відставку, і чи були вони взагалі - досі є однією з найбільш обговорюваних тем на "блакитних екранах" і на кухнях дніпропетровців. Втім, суто житейська цікавість до цієї політичної інтриги продовжує постійно підігріватися з боку нардепів з обойми Ігоря Валерійовича, а також зі сторони відомих на всю країну його екс-заступників - Геннадія Корбана і Святослава Олійника.

Скандальною пресовою конференцією 23 березня Корбан, а також нардепи Віталій Купрій, Андрій Денісенко, Валентин Дідич і Олександр Дубінін "показали кігті" і дали зрозуміти, що добровільно не здадуть ані своїх матеріальних інтересів в області, ані здобутої за минулий рік політичної ваги. Вихід з фракції БПП в Верховній Раді цих чотирьох нардепів фактично став стартом їх агресивної антипорошенківської риторики. Щодо позафракційного Бориса Філатова, то він почав показувати неприязнь до цієї політичної сили ще на зорі свого депутатства восени минулого року.

За оцінками експертів, на Дніпропетровщині основна передвиборча боротьба за крісла мерів і депутатів місцевих рад буде вестися представниками діючого Президента, командою Коломойського та "реваншистами"-оппозиціонерами, які нещодавно "перефарбувалися" з "біло-блакитних".

Проблемою всіх цих трьох команд є брак "прохідних" кандидатів, які б могли скласти основу їх списків. Втім, з цієї точки зору, у найменш вигідних умовах знаходиться саме пропрезидентська команда, для якої дніпропетровський регіон не є базовим. За останні місяці керівництво як силовими місцевими відомствами, так і облдержадміністрації опинилося в руках іногородніх. Більш того - ставленик Порошенка в області - Валентин Резніченко, зізнався в залученні до своєї команди Вадима Нестеренка - людини з обойми Вілкулів . А підвищена активність єкс -регіоналів після відставки Коломойського останнім часом наводить на думку про наявність "підкилимних" домовленостей між БПП і ОП щодо узгоджених стратегій на наступних виборах.

Втім, команда Коломойського не зволікає і продовжує активно готувати для демонстрації на розсуд виборців свій власний політпроект. Скоріш за все, він буде "нести в маси" ідеї соціальної справедливості з м'яко-націоналістичним забарвленням, тобто займе правоцентристську позицію. Оскільки очікується, що явка на ці місцеві вибори буде невисокою, можна передбачити, що передвиборна боротьба за місцеві ради запам'ятається жителям Дніпропетровщини великою кількістю скандалів, викриттів и наочної агітації.

Можливо, що вже протягом найближчих святкових заходів у травні дніпропетровцям продемонструють, яким політичним "брендом" їх будуть приваблювати представники команди екс-губернатора Ігоря Коломойського. Точніше, чим самим у Коломойського будуть "наступати" на позиції своїх політичних опонентів.