Ходіння по воді і спілкування з вошами: Як мер Дніпра Філатов готовий позбутися "комунального мотлоху"

Перша літня сесія Дніпровської міської ради знову розбудила пристрасть міського голови Дніпра Бориса Філатова до афористичного спілкування з депутатами навколо болючих тем щодо комунального майна і бюджетних потоків

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Ходіння по воді і спілкування з вошами:…

Всупереч очікуванням, що на черговій сесії міськради депутати розпочнуть політичний сезон, враховуючі майбутні вибори до міської ради, сама сесія вийшла дещо скандальною з інших причин. Тим більше, що міський голова одразу попередив депутатів, що усі спроби піару буде блокувати. "Я розумію, що є група людей, яка з кожного питання готова робити хайп заради політичного піару. Не будуємо дороги – погано, будуємо дороги – погано, бо не там. Критикувати виконавчу владу вигідно. Якщо ми навіть ходитимемо по воді, як Хритос, скажуть, що ми це робимо, бо не вміємо плавати. Тому думайте про ціну ваших слів, коли будете виступати", – зазначив Філатов.

Але без хайпу не обійшлося, нехай він і носив господарчий характер. Не викликало навіть ажіотажу питання звернення до президента Володимира Зеленського щодо сприяння фінансуванню будівництва нового аеропорту у Дніпрі. "Колись ми просили допомоги у Порошенка, тепер просимо у Зеленського. Подивимося, що з цього вийде", – зазначив Філатов. Тому ця тема суперечок у депутатів, яких зібралося лише трохи більше 40, не викликала. А от питання комунальної власності раптово стало ключовим і викликало скандал. Йдеться про Будинок вчителя, розмови про ліквідацію якого ходили вже кілька місяців.

Місцеві активісти висловлювали побоювання, що справа у самій будівлі у центрі міста, яка стане ласим шматком для певних фінансово-промислових груп. Батьки дітей непокоїлися, що їхніх дітей, які займаються у гуртках, просто викинуть на вулицю. Вони навіть написали звернення до депутатського корпусу з проханням не ліквідувати заклад. Крім того, там розташовувалися різноманітні ветеранські організації. Проте чиновники-депутати були невблаганні.

"Цей заклад фактично вже давно не функціонує. Там працює лише шість гуртків, в кожному з яких по документах по 15 дітей, а фактично значно менше. У той час як у школах в нас працює понад 3,5 тис. гуртків, – заявив заступник міського голови Олександр Шикуленко. – А коштує це все міському бюджету у суму 1,5 млн грн на рік. Більш того, є інформація, що ці гуртки не безкоштовні. Тому ми перенесемо ці гуртки в інші комунальні заклади. Немає потреби утримувати Будинок вчителя, який вже багато років фактично не функціонує за призначенням".

Тон виступу міського голови з даного питання свідчив про те, що виконавча влада шукає будь-які шляхи наповнення бюджету за рахунок оптимізації бюджетних закладів. За його словами, скорочення кастелянш, двірників і інших працівників у школах дало місту 100 млн грн. А Будинок вчителя – просто один з елементів цього ланцюга. "Історія з перепрофілюванням Будинку вчителя має під собою як раціональне зерно, так і достатні підстави. Якщо його хтось купить, за ці гроші можна буде відремонтувати в селищах всі будинки культури. – зазначив Філатов. – А якщо клуб ветеранів Куліковської битви збирається там раз на три роки або три рази на рік, нам не обов'язково утримувати будівлю в центрі міста, яке стоїть напівпорожнє в напівзруйнованому стані. Нехай цей хор ветеранів Куліковської битви співає в Будинку піонерів, немає жодних проблем".

Ця ремарка Філатова є показовою, оскільки червоною лінію через всю сесію проходила його теза, що він готовий усе комунальне майно віддати ледь не задарма, аби "скинути" його з бюджетного утримання. "Приватний власник – найефективніший власник. Кожного дня я довблю керівництво департаменту активів для того, щоб вони якомога більше майна територіальної громади викладали на ринок. Ми всі ходимо по місту, і складається відчуття, що німці бомби на нього скидали, – сказав Філатов. –  Я б все це розпродав за копійки, нехай люди там роблять, що хочуть – бари, ресторани, тату-салони, секонд-хенди, перукарні. У всіх цих підвалів і цієї "цегли" має бути ефективний власник. Чим швидше ми весь цей мотлох розпродамо, тим швидше наведемо лад у місті".

Інший не скандал, але словесний батл розгорівся навколо петицій і публічних слухань щодо важливих для міста питань. Цього разу такою темою стала реконструкція вул. Барикадної, яку хочуть зробити пішохідною. Останній місяць багато було розмов про скандал навколо реконструкції іншої центральної вулиці – Короленка, де спиляли велику кількість дерев, і люди виступили з петицією припинити цей безлад. Справа дійшла навіть до пікетів. На сесії депутати вимагали публічного обговорення реконструкції Барикадної, щоб уникнути невдоволення мешканців міста.

У відповідь Філатов провів мінілекцію, що у США заборонені референдуми щодо питань оподаткування, оскільки їхній результат може привести до хаосу. "Ніхто не хоче вирішувати міські проблеми, але всі хочуть заробляти на цьому або лайки, або політичний хайп, або жовті скандали в пресі. Я відкритий. На сесіях виступаю, усім привіти передаю, у коментарях у "Фейсбуці" я, мер мільйонного міста, якимось вошам відповідаю, – сказав Філатов. – Щодо петицій, то вже сьогодні ми маємо велику кількість петицій з різних питань. Але неможливо керувати містом за допомогою петицій і громадських слухань. Якщо йти з цією логікою, то нам усім треба розбігтися. Тоді нехай люди самі пишуть петиції кудись, обговорюють їх на площах на громадських слуханнях і самі щось роблять".

На тлі господарсько-петиційних питань майже непомітно пройшли на сесії інші питання, які заслуговують окремої уваги. Частково через те, що у міськраді давно існує практика голосування порядку денного блоками, частково через вміння Філатова на загальному емоційному фоні проштовхувати вигідні йому тези. Наприклад, про збільшення кількості муніципальних силовиків і інспекторів з благоустрою. Міська влада вже пообіцяла "геноцид вуличної торгівлі". Крім того, ліквідовано черговий підрозділ – КП "Розвиток Дніпра", хоча депутати в одному блоці дали йому грошей, в іншому затвердили новий статут і тут же ліквідували. Одним словом, попри літо, у Дніпрі з’являються теми для обговорення. Тим більш, що у липні депутати знову зберуться на сесію – одразу після парламентських виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme