Карантинні війни влади у Дніпрі: "Диверсанти" проти "неадекватів"

На Дніпропетровщині через протистояння різних гілок влади область ледь не залишилися без пом’якшення карантину.
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Карантинні війни влади у Дніпрі: "Диверс…

 

Міська влада Дніпра і обласна влада Дніпра відверто одне одного недолюблюють. Це не є великою таємницею. Протистояння почалося ще до карантину, після його початку настало загострення, але сьогодні це протистояння набуло загрозливих для регіону форм.

Це не дивно, оскільки напередодні місцевих виборів диспозиція зрозуміла: міський голова Дніпра Борис Філатов, який прямо заявив що йде на другий термін, працює над підвищенням свого рейтингу, зачіпаючи у своїх виступах і соцмережах навіть центральну владу. У обласної влади, яка працює у вертикалі президента, завдання діаметрально протилежне – не допустити цього зростання. З огляду на політичні процеси, все зрозуміло і виправдано. Але є один нюанс.

Якщо раніше мешканці Дніпра суто як глядачі спостерігали за обміном словесними люб’язностями між міським і обласним керівництвом, наче за цікавим фільмом, і ця війна їх напряму не торкалася. То тепер вдарила у найболючіше місце. У той час, коли люди рахували дні і години, коли пом’якшать карантин і нарешті повноцінно запустять громадський транспорт, "прилетів" нокдаун від Кабміну – Дніпропетровщина не готова до пом’якшення карантину. Причина – недостатня кількість ПЛР-тестів, які робляться в області. При нормативних показниках 12 на 100 тис. населення, у Дніпропетровщини виявилося 7,1.

І тут обидві сторони зрозуміли, що потрапили під гнів людей. Саме навколо лабораторій, які роблять ці тести вже тиждень киплять пристрасті. Точкою відліку можна вважати повідомлення про те, що працівники Дніпропетровської облдержадміністрації і обласної ради захворіли на коронавірус. У деяких ЗМІ навіть пройшли чутки, що сам голова облради Святослав Олійник підхопив COVID-19. Підтвердження ці чутки не отримали. Та й чого було галас здіймати – у владі теж працюють люди, та й в інших областях керівники різного рівня хворіють.

Проте в обласній владі запідозрили, що щось тут не чисто, що хтось веде цілеспрямовану атаку на обласне керівництво з метою усунення його від влади. Цю думку підтвердив у своєму пості у Facebook і Філатов. 

"Розганяють "меседжі", що Філатов і санітарний лікар Ляшко змовилися з метою "усунення керівництва області від влади" і ними повинні зайнятися "компетентні органи", – написав він.

Обласне керівництво, мабуть, зробило висновок, що у лабораторіях фальсифікують результати ПЛР-тестів, даючи позитивні результати там, де ними не пахне. Навіть нардеп Кирило Нестеренко прямо про це заявив. Голова облради Олійник теж публічно розповів про свої сумніви. Тож, у лабораторії пішли одна за одною перевірки різних правоохоронних структур – поліції, прокуратури тощо. Результати цих перевірок поки невідомі, але очевидно, що робота цих лабораторій була мінімум частково паралізована. А це означає, що необхідну кількість досліджень зробити було неможливо. Як підсумок – рішення Кабміну занести Дніпропетровщину до чорного списку областей, де не можна послаблювати карантин.

Як і варто було очікувати, зрозумівши усю серйозність ситуації і ризики втрати рейтингу серед людей, чиновники у високих кабінетах обмінялися звинуваченнями. Першим почав Філатов, звинувативши обласну владу у диверсії. "Те, що влаштувала частина "зелених" депутатів ВР навколо лабораторних центрів, які роблять ПЛР-діагностику, важко не назвати диверсією. Наприклад, у Дніпрі депутатське бродяче шапіто фактично зупинило діагностику на коронавірус. Вони натравлюють на людей, які роблять аналізи і діагностику, поліцію і прокуратуру".

Відповідь Олійника не забарилася. Причому, на відміну від попередніх словесних війн, він мало підбирав слова. Була озвучена ціла низка претензій до Філатова і його команди – від могил до насильницької госпіталізації людей. "Далі вони вішають на будинку людей таблички із зазначенням хворих на COVID. Також витрачають гроші городян на поширення у підконтрольних ЗМІ інформації про помилкові захворюваннях представників обласної влади. У такій ситуації заяви мера-неадеквата про те, що Дніпропетровська область для виходу у другий етап карантину не відповідає одному з критеріїв (недостатня кількість тестів), виглядають як і всі інші його дії - багато слів у "Фейсбуку" і нічого більше", – сказав Олійник.

Війна – війною, але постало питання – що робити з народним гнівом? Бо ситуація стосується не тільки Дніпра, але й інших міст області. Тут довелося напружуватися вже обласному керівництву. По гарячих слідах голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко заявив, що кількість ПЛР-тестів – то формальний показник, і вже розпочалися переговори з Києвом щодо зняття блокади з Дніпропетровщини при пом'якшенні карантину. Під вечір 22 травня вже обласна рада виступила із заявою, що з Кабміном все владнали, МОЗ дало добро, і як тільки їхнє рішення буде опубліковано, то область почне відповідні дії.

Поки що все на папері, і до сьогодні не відомо, як і що робитиметься з понеділка. Проте зрозуміло – холодна війна між міської радою Дніпра і обласним керівництвом перетворюється на гарячу. Але осколками цієї війни чіпляє вже мешканців Дніпра і області. Тож варто чекати, що буде зроблена "коректування вогню", аби уникнути випадкових "жертв". Проте війна з великою долею ймовірності не скінчиться – напевне аж до виборів. Тому вже найближчим часом слід чекати нових тактичних дій як з одного боку, так і з іншого. Інтриги додає розуміння, що "важку артилерію" ще ніхто не застосовував, і вона явно є в арсеналі як у Філатова, так і Олійника. Бо сам дніпропетровський губернатор, як показує практика, через брак політичного досвіду і участі в таких війнах, буде осторонь гучних заяв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"