Кадрові провали і відбілювання тітушок: Чим відомий скандальний генерал Глуховеря

На Дніпропетровщині очільника поліції Віталія Глуховерю вважають одіозною фігурою, але високе заступництво тривалий час давало йому імунитет

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Кадрові провали і відбілювання тітушок:…

Ситуація з начальником ГУ НП  Дніпропетровської області Віталієм Глуховерею, якого вимагає звільнити Володимир Зеленський через скандал з відео, де він "кошмарить" патрульних за те, що зупинили його автівку, може стати показовою "політичною стратою". Хоча раніше йому вдавалося виходити сухим із води навіть за більш суттєвих звинувачень.

Дивилися очі та не побачили

Глуховеря очолював міліцію Дніпропетровщини з 1998 по 2003 роки, а потім зник з публічної площини. У жовтні 2008 року він раптово був призначений заступником начальника ГУ НП у Закарпатській області, а 2010 року різко змінив вектор своєї кар’єри, ставши представником МВС України при посольстві України в Росії. На цій посаді він пропрацював три роки, а потім повернувся до Дніпра, де після Майдану, у березні 2014 року став в.о. начальника ГУ НП в Дніпропетровській області. І перший же тест на вірність революційним цінностям провалив.

Мова йде про розслідування участі місцевих правоохоронців на боці тітушок під час подій під стінами ДніпроОДА 26 січня 2016 року. Тоді кілька десятків "спортсменів" під прикриттям поліції напали на учасників місцевого Євромайдану. Мітингувальників не тільки били, а й обливали водою, а згодом почали затримувати. При цьому хапали без розбору прямо на зупинках громадського транспорту. Загалом затримали 37 осіб, яких у ту ж ніч суд кинув за грати. Пізніше всі вони були реабілітовані.

Існують численні відео і фотоматеріали, які свідчать, що тітушки і правоохоронці були на одному боці. Найбільше засвітився начальник відділу громадської безпеки поліції Дніпропетровщини Сергій Хуторний і заступник начальника ГУНП Володимир Седлецький.

Тому, коли Глуховерю призначили на посаду, від нього чекали рішучих заходів щодо покарання правоохоронців. Проте Глуховеря розчарував своєю заявою на прес-конференції, що "крові не буде".

нас є закон. Я прекрасно знаю Седлецького. Прекрасно знаю Хуторного. І прекрасно знаю те, що відбувалося 26 січня 2014 року, – сказав він. – За результатами службового розслідування МВС зроблені висновки, оголошено стягнення даним співробітникам. Те, що вони не перешкоджали тітушкам, в матеріалах службового розслідування я не бачив".

Обуренню місцевих активістів не було меж, але він уникнув серйозної обструкції, бо політична ситуація була напруженою, і на авансцені виник Ігор Коломойський, який перетягнув на себе усю увагу. У травні 2014 року Глуховеря був затверджений головою поліції Дніпропетровщині, маючи прекрасні стосунки і з новим губернатором, і його заступниками – Борисом Філатовим і Святославом Олійником.

А коли Коломойський пішов з посади очільника області, то у травні 2015 року звільнили Глуховерю. Тож гнів праведний активістам виливати було вже ні на кого.

Біль і ейфорія Філатова 

Після звільнення з посади Глуховеря спочатку перебрався до головного апарату МВС, де очолив департамент з протидії торгівлі людьми, а потім знову повернувся до Дніпра, щоб стати ректором "поліцейської академії". Це дозволило йому уникнути атестації.

Поліцію Дніпропетровщини очолив харків’янин Ігор Репешко, з яким одразу не склалися стосунки у міського голови Дніпра Бориса Філатова. Слід зазначити, що на початку мерської каденції політична ситуація у Дніпрі була дуже напруженою. Депутат довго не давали скласти присягу міському голові, обрали секретарем міськради Загіда Краснова без участі самого Філатова на виїзній сесії, ще не розколовся "Опоблок". Допомога Глуховері, з яким було дуже комфортно за часів Коломойського, йому не завадила б. Власне, Філатов не приховував, що йому не вистачало підтримки поліції.

"Дніпро розхитують. Ось вже два роки. І два роки я відбиваюся по всіх фронтах. Сам. Поліція корумпована, прокуратура зайнята, а в СБУ більж важливі справи, - заявив він. – У місті повністю провалена оперативна робота. Масовий вандалізм, розкрадання ліфтових и телефонних  кабелів, люків, лвиневок".

І от видалася слушна нагода для зміни керівництва обласної поліції. 9 травня 2017 року у Дніпрі під час ходи до пам'ятника Слави сталася бійка між АТОвцями, молодиками з оточення нардепа Олександра Вілкула і поліцією. За даними поліції, у бійці постраждали десятки людей. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відреагував на резонансну подію звільненням Репешка.

При цьому висувалися версії, що цей скандал був спеціально спровокований під повернення Глуховері.

Недаремно Філатов дуже гнівно відреагував коли у соцмережах піднявся протест проти чергового повернення генерала. Йому згадали все – від захисту правоохоронців за співпрацю з тітушками до вдягання светра з написом "СССР".

Філатов висловився в притаманній йому манері, атакуючи активістів.

"Шизофренія це тоді, коли одні і ті ж люди вимагають повернути в Дніпро Коломойського і Корбана, щоб навести в області порядок, і тут же обурюються призначенням генерала Глуховері, який наводив з ними в області порядок в 2014 році – написав він у "Фейсбуці". – Вам не здається, що ви вже остаточно деградували? А ну, так, у Глуховері є ще джип, земельна ділянка і червоний светр з білими буквами".

 

Із претендентів на звільнення – у виконком міськради

У Дніпрі ставлять багато питань щодо Глуховері. Пригадують і коштовні автівки, і стрімку кар’єру його сина. Але особливо всіх непокоять кадрові провали. Наочний приклад – фігура Олега Кабаненка, якого Глуховеря після повернення в крісло начальника ГУНП призначив керувати поліцією Дніпра.

Річ у тім, що під час атестації Кабаненко набрав 7 балів з 60 під час складання тесту на логіку та 23 з 60 на тесті із знання законів. Мінімальний прохідний бал під час складання тестів – 25 балів. Його двічі пропонували звільнити, але спочатку призначили керувати поліцією Кам’янського, а потім повернули до обласного центру.

А наприкінці минулого року сталася ще одна подія – Кабаненко включили до складу виконкому Дніпровської міської ради, що може зайвий раз свідчити про собливі стосунки міського голови з Глуховерею. Але нині розклади змінилися, і крісло серйозно захиталося під самим очільником бласної поліції. І перед майбутніми місцевими виборами це поганий сигнал для Філатова. А завдання самого Глуховері і нинішній ситуації – вийти з найменшими втратами із ситуації що склалася.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme