Ігри клонів: Як на Дніпропетровщині "слуги народу" допомогли виграти "опоблоківцю"

Під час парламентських виборів на 16 з 17 мажоритарних округів у Дніпропетровській області перемогли реальні "Слуги народу", але "липові" все одно зробили свою чорну справу

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Ігри клонів: Як на Дніпропетровщині "слу…

Центральна виборча комісія визнала обраним до Верховної Ради Дмитра Шпенова – єдиного кандидата не від "Слуги народу", який пройшов до Верховної Ради від Дніпропетровщини. На інших 16 округах перевага "слуг" була більш ніж відчутною. Ігор Фартшуний, який програв Шпенову менш ніж 2% голосів, намагався через суд оскаржити результати виборів. Штаб кандидата наполягав на перерахунку голосів. Але марно. Шпенов – юрист, якого вважають людиною Вілкулів. Зайвий доказ тому – святкування перемоги самовисуванця Шпенова на офіційній сторінці "Опозиційного блоку" у "Фейсбуці". Щодо Фартушного, то він – місцевий фермер. На відміну від формально безпартійного Шпенова, він є членом партії "Слуга народу".

Раз Фартушний, два Фартушний

Криворізький відділ поліції розпочав досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами публікації недостовірної інформації на плакатах, В день голосування 21 липня спостерігачка Громадянської мережі "ОПОРА" виявила на одній дільниці невідповідність інформації на інформаційних плакатах кандидатів. Зокрема, на плакатах зазначили, що кандидата Миколу Фартушного висунула політична партія "Слуга Народу", хоча на сайті ЦВК вказано, що Микола Фартушний – самовисуванець.

Недостовірні дані закреслили, але у справжнього кандидата від "Слуги народу" з’явився привід для звернення до суду. За підсумками виборів Микола Фартушний набрав 1,55% голосів – трохи менше, ніж програв один колишній "опоблоківець" іншому колишньому "опоблоківцю". Річ у тім, що Ігор Фартушний на виборах до Криворізької районної ради у 2015 році йшов від "Опозиційного блоку".

Але загалом різноманітні "слуги народу" дуже допомоги Шпенову впоратися із завданням переграти Фартшуного. Так, Павло Приходько, який значився керівником проекту ПП "ЗЕ! СЛУГА НАРОДА", посів третє місце на окрузі з результатом 5,14%. Четвертою була Альона Товкун – керівник ПП "ЗЕ! СЛУГА НАРОДА" – 3,27%. Загалом "клонів" на цьому окрузі було аж 5, і загалом вони набрали 15,89% – майже половину від того, що набрав Ігор Фартшуний. Тож у нього є підстави вважати, що проти нього спрацювала якась технологія, проте суд відхилив скаргу, і вибори для кандидата від "Слуги народу" закінчилися поразкою.

Богдан, та не той

Не справжні "слуги народу" могли втрутися у розподіл місць і на окрузі №25. Там перемогу здобув скандальний блогер Максим Бужанський, випередивши Максима Курячого майже на 8,5%.

Кидається у вічі результат Андрія Богдана, який йшов, як член правління ТОВ "СЛУГА НАРОДА", – 8,41%. Звичайно, пізнаване прізвище голови Адміністрації президента зіграло свою роль, і могло допомогти якомусь кандидату обійти Бужанського. Тим більш, що і тут різноманітних ТОВ з назвою політичної сили Володимира Зеленського було цілих 6, і набрали вони загалом 14,92%. Але це жодному з кандидатів це не допомогло.

Пояснюється це просто. На всіх округах Дніпропетровщини реально представникам "Слуги народу" протистояло по одному кандидату, а от на окрузі №25 два – Максим Курячий і Загід Краснов. На виборах 2014 року на цьому ж окрузі вони змагалися між собою, і тоді кандидат від БПП взяв гору з перевагою у трохи більше ніж 400 голосів, або у 0,69%. Такої ж напруженої боротьби слід було очікувати і цього разу, якби не присутність "Слуги народу". Поки Курячий і Краснов відбирали одне в одного голоси, Бужанський просто спостерігав. З великою долею ймовірності можна сказати, що якби проти нього боровся тільки один суперник, а не два, хтось міг повторити успіх Шпенова.

Якщо на 37-му окрузі клони, хоч би хто за ними стояв, зробили чорну справу, а на 25-му могли втрутися у перебіг виборів, на третьому проблемному окрузі, 38-му, жодні технології не спрацювали. Тут було чотири кандидати, які ототожнювали себе зі "Слугою народу", але вони взяли близько 8%. Враховуючи, що переможець, Владислав Бородін, обійшов чинного нардепа Вадима Нестеренка з різницею майже у 20%, влізти у ці розбірки в інших шансів не було.

Хоча тут і без того було досить цікавих персонажів. Дивним виглядає той факт, що у Новомосковську 2,5 тис. виборців віддали голоси за одіозну "зірку" російського ТБ Вікторію Шилову, відому своїми сепаратистськими поглядами. Здивувало і третє місце на окрузі члена "Руху нових сил Михайла Саакашвілі" – Анатолія Гайворонського, оскільки на Дніпропетровщині ця політична сила майже не має прихильників. Хоча йшов він самовисуванцем.

На інших округах різноманітні "слуги народу" погоди не робили і були поодинокими. Скоріш за все, ніхто більше не вірив у ефективність цієї технології, або був занадто впевненим у своїй перемозі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme