Хвиля обшуків у Кривому Розі: Мітять у бізнес "ахметівських"

Обшуки в Кривому Розі - місті руди і металу, "базовому" регіоні для "Опозиційного блоку" і його покровителів - вже стають традиційним явищем

Хвиля обшуків у Кривому Розі: Мітять у б…

Напередодні, 3 серпня, Кривим Рогом прокотилася гучна хвиля обшуків. У зоні уваги правоохоронних органів опинилися: офіс ПАТ "Криворіжгаз", складські приміщення ТОВ "Парк Плюс", офіс підприємства Метінвест Бізнес Сервіс, будинок депутата міської ради від "Опоблоку" Олега Ляденка і ще низка об'єктів. Обшуки проводили бійці спецпідрозділу "КОРД" і слідчі Головного слідчого управління Нацполіції України.

Відразу відзначимо, що "Криворіжгаз" потрапив в цей "движ" випадково. За повідомленням прес-служби Криворізького відділу поліції, обшуки проводилися у рамках кримінальної справи по вибуху газу 15 червня 2017 року у житловому будинку по вул. Січеславській в квартирі пенсіонерки. За словами пенсіонерки, вона не раз зверталася в газову службу з вимогою привести у належний стан прилад обліку, встановлений у неї на кухні, але весь час отримувала відписки.

Куди "цікавішими" виявилися обшуки на підприємствах, які пов'язують з фінансуванням діяльності "Опозиційного блоку" у Кривому Розі. Не є секретом, що чимала частка успішних великих підприємств Кривбасу так чи інакше афільовані з цією політичною силою. Спонсори "Опоблоку" рано чи пізно обростають депутатськими повноваженнями, лобіюють інтереси своїх компаній в міській раді і отримують "жирні" тендери, фінансовані міським бюджетом.

Першими "під роздачу" Нацполіціі потрапили офісні приміщення та автомийка в Центрально-Міському районі за адресою Свято-Миколаївська, 93, що належать Вадиму Макаренку, відомому в Кривому Розі, як "Макар". Крім нерухомості, в сферу інтересів Макаренка входить криворізький метал з меткомбінатів. Партнером у цьому бізнесу у нього був ще один фігурант - Олег Ляденко, більше відомий як просто "Лядик".

Обшуки пройшли в будівлях, що належать Макаренку, а також в приватному домоволодінні Ляденка. За вище вказаною адресою розташований офіс підприємства "Метівест Бізнес Сервіс". Компанія надає бухгалтерські послуги найбільшому холдингу Групи Метінвест. Прес-служба компанії тут же звинуватила Нацполіцію в спробі зриву роботи підприємства, а також зазначила провокативність і незаконність дій людей в масках.

А ось обшуки у Олега Ляденка, вочевидь, не були для нього несподіванкою. Його персона досить примітна, він - особистість надзвичайно різнобічна. У Кривому Розі про нього говорять і як про "кримінального авторитета", і як про підприємця і мецената, знають як ентузіаста розвитку підводного спорту в Україні, і як депутата криворізької міської ради від "Опозиційного блоку". І при цьому з початку війни на Донбасі ще й як волонтера АТО.

Примітно, що з лютого 2017 року, тобто з моменту, коли податкові органи стали проявляти пильний інтерес до бізнеса депутата, Ляденко підписав контракт і пішов служити в 74-й окремий розвідувальний батальйон - підрозділ військової розвідки сухопутних військ Збройних сил України.

Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, починаючи з квітня 2016 року стосовно ПП "Сигма", що належить Олегу Ляденку, було відкрито виконавче провадження. Встановлено, що посадові особи ПП "Сигма" в період 2014-2015 року з метою ухилення від сплати податків, шляхом безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ умисно уклали низку угод з підприємствами з ознаками "фіктивності", а також провели низку безтоварних операцій з придбання робіт і послуг, що призвело до ненадходження до бюджету України податків в особливо великих розмірах на суму 3,6 млн грн.

В декларації криворізького депутата-АТОвця зазначені кілька житлових будинків і земельних ділянок, десяток наручних годинників, кілька автомобілів, дорогий моторний човен, три компанії, зареєстровані в різних країнах і величезні суми готівки подружжя, що зберігаються вдома.

Також слідчі дії проводилися на території складу "Парк Плюс", який розташований неподалік села Вільне. Підприємство є офіційним дистриб'ютором компанії "АрселорМітталл Кривий Ріг" і належить місцевому бізнесмену Віталію Буравицькому. Обшуки пройшли в кращих традиціях бойовиків - з укладанням на підлогу охорони озброєними людьми в масках і навіть стріляниною. Охорона, намагаючись затримати слідчу групу, викликала поліцію, але ті добиралися півтори години і не встигли на "маски-шоу". А по приїзду взагалі відмовилися оформляти заяву. За заявою представників "Парк Плюс", "жодне з висунутих підозр в ході слідчих дій і обшуку компанії не підтвердилося".

Що послужило причиною обшуків, не уточнюється. За попередньою інформацією, отриманою з даних аналітичної платформи YouControl, "Парк Плюс" проходить у справі ПП "Торговий Дім Металург". В рамках досудового розслідування встановлено, що посадові особи останнього підозрюються в ухиленні від сплати податків на суму в розмірі 3,5 млн грн. Суддею Індустріального районного суду Дніпра Є. Волошиним отримано дозвіл на вилучення всієї первинної бухгалтерської документації та документів фінансово-господарської діяльності даної компанії. Є інформація, що ТОВ "Парк Плюс" причетне до торгівлі контрафактною металопродукцією.

Як пізніше стало відомо, обшуки зачепили і заміську бази відпочинку "Боковенька", яку відносять до бізнес-структури Буравицького. Причиною обшуку турбази називають відсутність дозвільної документації у власника на проведення підприємницької діяльності.

Наприкінці дня 3 липня стало відомо, що правоохоронці провели в Кривому Розі більше двох десятків обшуків і у осіб, причетних до кримінального бізнесу, пов'язаного з розкраданням металу в особливо великих розмірах на "АрселорМіттал Кривий Ріг", а також на підприємствах, так чи інакше пов'язаних з фінансуванням місцевого осередку "Опоблоку".

І наостанок - про можливі причини цієї активності. Після обшуків в Кривому спадає на згадку недавнє підвищення ставок на землю, яке сильно вдарило по "АрселорМіттал", але обійшло підприємства орбіти "Метінвесту", а також відмова керівництва "Арселору" виділяти звичний обсяг коштів на так зване "соцпартнерство". Збіг чи ні, але після цього на підприємстві почалося "розгойдування" ситуації з робітниками щодо необхідності підняття зарплат до тисячи євро. При цьому відомо, що робітники "Арселору" на підземних роботах отримують зарплати до 20 тис. грн, і саме вони в таких мітингах участі не беруть. А ось проблема крадіжок металу на підприємстві стоїть давно і гостро. Тож не виключено, що керівництво промислового гіганту могло поскаржитися "нагору". Але це - лише ще одна з версій причин масових обшуків останнього часу.

Так чи інакше, а дії правоохоронців однозначно підривають вплив - або закладають грунт для цього - колись могутньої партії і її функціонерів у Кривому Розі. Наскільки результативно - покаже час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme