ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Гроші і ніякої відповідальності: Дитячі атракціони у Дніпрі віддали ділкам

Отримавши дозвіл на оренду землі на території міста, багато хто з підприємців "уходить в тінь"

Depo.
4 липня 2017 16:00
ФОТО: depo.ua

З настанням тепла на набережних, проспектах і прогулянкових зонах Дніпра, починають, як гриби, з'являтися різноманітні батути, каруселі, атракціони, також продавці "солодких ват" і інших смаколиків.

Наприклад, кілька років поспіль на мальовничій лівобережній набережній по вул. Малиновського безпосередньо на газонах встановлюють батути і дитячі атракціони. Один з надувних батутів має плачевний вигляд, огородження в деяких місцях пошкоджене, покриття брудне і подряпане, діти виходять зі слідами бруду на одежі. При цьому за 10 хвилин розваги доводиться платити 40 гривень. Після закінчення часу жінка починає вимагати забрати дитину, потім викликає на допомогу кремезного чоловіка, який називає себе "охоронцем". Ані жінка, ані чоловік не надають жодного документу щодо отримання дозволів на встановлення атракціону або назви суб'єкта підприємницької діяльності, на яке вони працюють. Чоловік з посмішкою зазначає: "Дзвоніть до виконкому".

На алеї пр. Миру на ж/м Лівобережний-3 батьки дітей скаржилися, що не можуть дозволити собі щодня сплачувати, наприклад, по 30 грн за 10 хв катання на машинках, тому вимушені оминати реконструйовану алею, і гуляти з дітьми у дворах будинків. Електрокари їздять прямо по пішохідній зоні, де зіткнення з людьми неминуче.

У "виконкомі", тобто у міськраді Дніпра, за видачу дозволів на встановлення атракціонів відповідає КП "Управління з організації і контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами" Дніпровської міськради. Її керівник, Сергій Мудрук, зазначає, що вони відповідають лише за видачу дозволів на оренду землі. У разі скарг інспектори проводять перевірку, і, якщо знаходять грубі порушення, можуть розірвати договір.

Втім, як до так і після перевірки ані на атракціонах на вул. Малиновського, ані на проспекті Миру вивіски з інформацією про суб'єкти підприємницької діяльності не з'явилися. Вочевидь, документи ці показують тільки інспекторам, або поліцейським, яких викликають городяни. І відбувається це виключно через впевненість у безкарності: навіть якщо протокол від поліції надійде до міськради, і навіть якщо підприємця притягнуть до відповідальності, йому загрожує штраф у розмірі порядку півтисячі гривень. Саме стільки, наприклад, батут може заробити за півгодини роботи.

У разі "анонімності", коли батькам не видають ні чеків, ні квитків, підприємці позбавляють себе відповідальності від відшкодування після травмування дитини на атракціоні. До того ж, так легше працювати на "чорну касу", сплачуючи "по мінімалці".

При цьому у міськраді немає уповноважених на перевірку технічного стану атракціонів на набережних і вулицях Дніпра, незважаючи на те, що деякі з них підживлюються від контактної мережі, а батути інколи сягають багатометрової висоти і можуть нести пряму загрозу життю людей.

Цікавим моментом є і позиція комунальників щодо псування газону під атракціонами. Так, підприємці мають по закінченню сезону сплатити "Зеленбуду" суму, достатню на відновлення газонного покриття. Але, якщо брати до уваги, що з настанням весни на цьому самому місці знов з'явиться батут, такий "кругообіг" грошей між комунальниками виглядає щонайменше дивним.

"Неприроднім" також виглядає і процес вибору підприємця для укладання договору на певне місце розташування. За словами Мудрука, якщо виникають "нахлести", підприємці, мовляв, самі між собою домовляються, хто і де буде стояти. Практика проведення конкурсів на "рибні" місця, як це відбувається, наприклад, у Києві, у Дніпрі не впроваджена. Комунальники працюють по положенню №39/35 від 2013 року, в якому такий порядок і встановлений.

Тож, батьки, які продовжують сплачувати чималі гроші за атракціони, роблять це на свій страх і ризик. Бо у разі чого, "крайніх" знайти навряд чи вдасться. Адже кольорові паперові браслетики замість квитків не зможуть стати страховкою для дитини у разі травмування на таких ось комерційних об'єктах розваг.

Більше новин Дніпра та області читайте на Depo.Дніпро