Місяць як застрелився мер Кривого Рогу Павлов: Як його оточення опинилося "під ковпаком"

Правоохоронці висунули офіційну версію щодо загибелі Костянтина Павлова, політична еліта Кривого Рогу її оскаржує

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
Місяць як застрелився мер Кривого Рогу П…

Місяць тому, 15 серпня, трагічно загинув міський голова Кривого Рогу Костянтин Павлов. Ця тема досі активно обговорюється, і за цей місяць багато чого відбулося – слідство висунуло офіційну версію, у Кривому Розі влада повернулася до колишнього мера Юрія Вілкула, який направив до Верховної Ради клопотання про проведення позачергових виборів міського голови. Проте інсинуації і спекуляції навколо смерті Павлова досі тривають.

Питань більше, ніж відповідей

Павлова знайшли з вогнепальним пораненням у заміському будинку у селі Вільне. На місце були викликані правоохоронці. Попередньо експерти встановили, що Павлов застрелився. За фактом події відкрили кримінальне провадження за ст. 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство. У будинку, де провів останні хвилини життя загиблий мер Кривого Рогу, знайшли дві записки. Щоправда, вони стосувалися догляду за тваринами.

Соратники Павлова поставили під сумнів версію про самогубство, натякаючи, що його застрелили. Дружина загиблого мера офіційно відмовилася співпрацювати зі слідством, проте адвокатам розповіла, що Павлов в останній тиждень перед загибеллю побоювався повертатися до дому. Більш того, упродовж кількох тижнів над будинком Павлова літали квадрокоптери. Також Павлов боявся підходити до вікон будинку.

Він забороняв дружині виходити надвір й вивішувати прання на другому поверсі будинку, а просив робити це на першому. Згодом у мережі виклали повне відео останніх годин життя Павлова, які засвідчували, що він таки вкоротив собі віку.

На цьому фоні у Кривому Розі відбулися певні політичні маневри. Секретар міськради від "Слуги народу" Сергій Котляр, який мав стати виконуючим обов’язки міського голови, раптом пішов у відставку, а згодом і склав депутатський мандат, а виконуючим обов’язки мера став Юрій Вілкул. У "Слузі народу", яка де-факто втратила шанс на контроль над містом, назвали дії Котляра зрадою.

Від Вілкула до тещі Павлова – обшукали всіх

З тих пір політичні пристрасті після смерті Павлова трохи вщухли. Всі чекали на офіційну версію слідства, а до того у Кривому Розі правоохоронці масово проводили обшуки – і у Вілкула, і у депутатів міськради, і навіть у тещі Павлова. З першого разу слідчим не вдалося провести обшук через відсутність власниці. Але з другої спроби правоохоронці таки зайшли до квартири на проспекті Миру й провели обшук за відсутності власниці. 87-річна теща загиблого мера у цей час перебувала у будинку доньки у селі Вільне. Жінка через хворобу майже не ходить. Під час обшуку нічого підозрілого знайдено не було.

Щодо офіційної версії, то вона була озвучена на спеціальному брифінгу. Начальник слідчого управління Нацполіції Олег Сліпчук повідомив, що смерть Костянтина Павлова настала 15 серпня о 6:45 ранку через постріл з близької відстані з вогнепальної зброї. Як встановили під час експертиз, настала через постріл у груди з вогнепальної зброї калібром 7,62 мм. Правоохоронці допитали понад 150 осіб й проаналізували відео з камер відеоспостереження у будинку.

За даними слідства, на відео камер відеоспостереження не потрапили інші люди. Під час слідства була спростована версія умисного вбивства. Зараз основною версією є самогубство, пов'язане із виконанням службових обов'язків міського голови, або доведення до самогубства. У поліції заявили, що під час аудиту фінансової діяльності міськради Кривого Рогу були виявлені серйозні порушення.

Також повідомляється, що були допитані люди, які заявляли про навмисне вбивство Павлова, але вони не надали жодних доказів своєї версії.

В очікуванні дати виборів

Здавалося, все стало на свої місця, але ні. В оточенні Павлова досі заявляють, що надане поліцією повне відео останніх годин Павлова – то "Голівуд". Мовляв, все змонтовано. Про це заявив Олександр Вілкул. Головний аргумент прихильників версії навмисного вбивства полягає у тому, що у мерії знайшли порушення за той період часу, коли Павлов ще не був мером, тому боятися йому було нічого. Якщо комусь і варто напружитися, то це саме Вілкулу, який саме очолював місто.

Паралельно фракція "Опозиційної платформи – За життя" запропонувала народним депутатам Верховної Ради створити тимчасову слідчу комісію парламенту щодо вивчення та розслідування обставин смерті міського голови Кривого Рогу Костянтина Павлова.

Що означає офіційна позиція слідства? Те, що найближчим часом усі зусилля будуть зосереджені на пошуках тих, хто довів Павлова до самогубства. Тобто оточення Павлова буде під "ковпаком", і в такій ситуації готуватися до позачергових виборів буде як мінімум некомфортно. Самі вибори відбудуться вже весною. Клопотання Вілкула вже дійшло до Верховної ради, і у нардепів ще є 90 днів для ухвалення рішення.

Щодо смерті Павлова, то зрозуміло, що довести чиюсь причетність до доведення до самогубства буде вкрай важко. Для цього треба мати залізобетонні докази. Якби вони були, підозрювані були б вже затримані. Хоча не виключно, що це буде "тузом в рукаві" під час політичних торгів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme