ГогольFest у Дніпрі: Як створювали дивовижне серед руїни закинутого телецентру

У Дніпрі фестиваль міжнародного класу ГогольFest мав стати головною культурною подією осені, але залишив по собі суперечливі враження

Журналіст регіональної редакції Depo.Дніпро
ГогольFest у Дніпрі: Як створювали дивов…

Організація

Локація фестивалю загалом була вибрана вдало – у затишному районі Дніпра на території занедбаної телестудії. Зустрічав відвідувачів фестивалю старий автобус з інсталяцією та приємні дівчата, які, подивившись на квиток у смартфоні, не скануючи штрихкод, видавали паперовий браслетик-ідентифікатор та програмку.

На вході на територію кіностудії стояла велика кількість охоронців у чорному, з кийками на боці та металошукачем, які намагалися відшукати у гостей алкоголь та заборонені речі. До речі, це стало першим неприємним враженням на території. Занадто вже великою була кількість цих "людей у чорному". Вони патрулювали територію фестивалю, повністю руйнуючи атмосферу свободи. Хоча якихось порушень громадського порядку помічено не було. Мабуть, одні були перелякані й не дозволяли собі зайвого, а більшість не за тим йшла у цей культурний простір.

Людей було небагато, територія заповнювалась лише ближче до ночі та музикальної програми. Також люди "розповзалися" по лекціях та подіях, так що на території було досить малолюдно.

За два дні та три ночі на фестивалі відбувала велика кількість подій, що були розкидані у часі й локаціях. Відвідувач мав сам контролювати свій час, оскільки жодного оповіщення та превью заходів помічено не було, зайшов на територію – та й ходи собі розважайся.




На фудкортах годували пловом, картоплею-фрі, чебуреками, шаурмою, устрицями та шашликами. Із алкоголю були наливки,  вино та коктейлі.

Територія

Занедбана телестудія – мабуть, в цьому мав бути якийсь сенс, але гаражі, асфальт з відкритими люками заваленими сміттям та стихійні сміттєзвалища у купі з охоронцями з кийками, навівали думки не про мистецтво, а про щось більш приземлене та загрозливе.

Втім, занедбаний парк на території кіностудії перетворили на арт-об'єкт, вдягнувши дерева у чоловічі костюми та жіночі сукні. Навіть була створена зона відпочинку з гамаками, натягнутими між деревами.

На гаражах у режимі "онлайн" створювалися графіті, а занедбана двоповерхова будівля стала зоною інтерактивних інсталяцій (де був неймовірний "очерет" та кімната з труною та церковним інтер'єром з роману "Вій").

У, знову ж таки, занедбаному басейні проходили перформанси, а у "радіорубці" – лекції. Єдине приміщення, на якому не лежала печатка розрухи – підземне сховище на випадок катастроф: нари були вкриті ковдрами, іржаві двері – відкриті, коридором бігали діти.


Дійство

Усі події на фестивалі розподілялися на кілька секцій й були розкидані по території. Лекції, вистави, перформанси, відбувалися з ранку до ночі, що вимагало від відвідувача присутності на фестивалі доволі тривалий час. Деякі події перетиналися за часом, тому фізично неможливо було охопити усі заходи. Концерти відбувалися надвечір, а вночі – дискотека до п'ятої ранку.

Головним дійством музичної програми став виступ гурту DakhDougters, концерт тривав до 22:30 й зібрав велику кількість людей, а також верхівку міськаради та Геннадія Корбана. Мабуть тому виступ гурту дозволили продовжити, на радість присутнім, на півгодини від запланованого та у заборонений розпорядженням міськради час.

За межами студії в рамках фестивалю відбулося кілька заходів, один з яких можна назвати унікальним – перформанс "Дніпрометей повсталий", що відбувався у шахті недобудованого метро. Дійство транслювалося на екран у аерокосмічному центрі, але, через підготовку до опери Iyov, на екрані нічого не було видно. Для відвідування опери Iyov необхідно було купувати окремий квиток, але половина відвідувачів проходила по запрошеннях, через що утворилося дві черги. По закінченню дійства зал аплодував стоячи.

Отже, що таке ГогольFest пересічного гостя? Незвичне дійство немасового формату, яке за невеликі гроші, надає можливість долучитися до нового досвіду. Прекрасна музична програма, але це все-таки це не музичний фестиваль. Слід зазначити, що організатори врахували специфіку Дніпра, тому на виступ місцевого театру "Віримо" черги були довші, ніж на оперу-реквієм Iyov, яка подавалася як унікальна спецподія. Але в цлому атмосфери розкутості за всією цією величністю і несподіваністю все ж таки не вистачало.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme