Експерт розповів про екстренні дії під час теплового удару та перегріву

У разі теплового удару наслідки стають очевидними за лічені хвилини

Експерт розповів про екстренні дії під ч…

Про це розповів директор Дніпропетровського обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко, передає Depo.Дніпро.

"Треба розрізняти тепловий удар від перегрів організму. Якщо ви бачите на вулиці людину, стан якого змінюється відносно повільно, а не миттєво, то це лише перегрів організму, - зазначив він. - У нього буде ниткоподібний пульс, вологий та холодний шкірний покрив, незважаючи на високу температуру. Він матиме головний біль та підвищену стомлюваність. Таку людину треба прибрати з сонця, покласти на горизонтальну поверхню, навіть трохи униз головою, або взяти його ноги у свої руки. Це допоможе централізувати кровообіг, щоб він дістався головного мозку, оскільки він помирає у першу чергу. До прибуття швидкої допомоги слід кожні 10 хвилин давати йому певну кількість підсоленої води".

Якщо це тепловий удар, то там ситуація розвивається миттєво.

"Це пришвидшення пульсу до 180 ударів на хвилину, почервоніння тіла, температура якого може сягати 41 градусу. У цій ситуації дії мають бути іншими, - сказав Шевченко. – Передусім, треба стягнути з нього одяг, облити водою. Якщо є можливість, то обкласти льодом чи занурити у воду. Поїти його не доведеться, оскільки навряд, що в такому стані він буде притомним".

Як раніше повідомляв Depo.Дніпро, у Дніпрі через спеку люди втрачають свідомість навіть в мерії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme