Два Законопроекти щодо перейменування Дніпропетровщини пройшли один з комітетів ВР

Український інститут національної пам‘яті підтримує обидва варіанти перейменування Дніпропетровської області

Про це голова Українського інституту національної пам‘яті Володимир В'ятрович написав у "Фейсбуці", передає Depo.Дніпро.

Комітет з питань місцевого самоврядування Верховної Ради України підтримав дві постанови щодо перейменування Дніпропетровської області.

"Український інститут національної пам‘яті від самого початку підтримував пропозицію переменування Дніпропетровської області на Січеславську", - пише В'ятрович.

Втім, він повідомив про підтримку обох Законопроектів перейменування області, як на Дніпровську так і на Січеславську.

"Є високий ступінь ризику, що жодна з нових назв не отримає достатньої кількості голосів і таким чином буде продовжено існування Дніпропетровської області. Зважаючи на те, що головним приорітетом УІНП є завершення декомунізації, зокрема усунення назви "Дніпропетровська" з мапи України, ми підтримуємо обидва проекти постанов щодо перейменування області", - пише він.

Нагадаємо, що в області обговорювали два варіанти перейменування. У квітні 2018 року у Раді зареєстрували законопроект про перейменування Дніпропетровщини. Законопроект був внесений до календарного плану сесії 20 вересня 2018 року, але того дня депутати не встигли розглянути питання. 20 листопада Верховна Рада України не підтримала перейменування Дніпропетровської області на Січеславську область. 21 листопада до Верховної Ради був внесений законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. Згодом народний депутат Андрій Денисенко зареєстрував у Верховній Раді України свій варіант перейменування Дніпропетровської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро