Другий пішов: Навіщо Філатов пускає "під ніж" цілі департаменти

Нинішні ситуативні союзники по мерській коаліції у Дніпрі втрачають бюджетні структури, які були створені для задоволення їхніх апетитів. Спочатку ліквідували департамент під кураторством БПП, тепер – "Самопомочі"
 

Сергій Колмогоров

У Дніпрі вперше за часів свого перебування на посаді міського голови Борис Філатов вирішив суттєво скоротити кількість чиновників. Більше того, "під ніж" піде вже другий структурний підрозділ мерії – департамент енергоефективних технологій і ініціатив. Рішення про це депутати міської ради мають ухвалити на черговій сесії 24 квітня. Раніше така ж доля спіткала департамент стратегічного розвитку.

Обидва департаменти були створені після останніх місцевих виборів і розглядалися як фундамент промерської коаліції – треба було дати усім фракціям "хлібні місця". Однак великої користі від цього Філатову не було. Більше того, він мав з ними суцільний головний біль. Наприклад, департамент стратегічного розвитку у місті давно називали "департаментом корупції". А під час аудиту підрозділу виявилося, що мільйони гривень були розкрадені на підсвітці Кайдакського мосту, встановленні "СМАРТ-дерев", ремонті фасадів будівель на центральному проспекті, створенні туристичного центру. Наживалися навіть на піску, який мали завозити на муніципальні пляжі.

Куратором департаменту був радник міського голови і водночас депутат міськради від фракції БПП Максим Кучугура. Власне, до нього самого претензій не було жодних, а корупцію сам депутат пояснював тим, що це все підрядники, його ж місія була ідеологічного. 

Щодо департаменту енергоефективності, то тут ситуація інакша. Він виявився просто "департаментом повітряних замків". РИторичне питання: яке відношення має до енергоефективності має програма підвищення довіри до влади до 99%? Або програма організації шкільних дебатів у школах (на яку виділили 18 млн грн, – ред.)? Або організація зустрічі випускників? Чи програма "Шкільна парта", спрямована на те, аби в дітей все було гаразд із хребтом? Про здобутки у ефективності використання бюджету участі взагалі нічого сказати. Звичайно, є у функціях департаменту і встановлення сонячних батарей, але загалом ефективності в його роботі особливо не пахне.

Створений цей департамент був у 2017 році і, знову ж таки, був елементом вже згаданої "роздачі слонів", цього разу – на користь "Самопомочі". Багато хто тоді говорив, що оплічники Садового просто отримали в своє "розпорядження" департамент з бюджетом 4,6 мільйона гривень. Сьогодні він становить вже понад 5 млн. грн, хоча тендерів він не проводить з минулого року. "Куратором" поки що існуючої структури у міськраді теж називають в кулуарах представника "Самопомочі" - Юрія Акуленка. Під час передвиборчої президентської кампанії він очолював у Дніпрі штаб Садового.

Опікуючись здоров'ям дітей і підвищенням довіри до місцевої влади, представники "Самопомочі" в 2017-му чомусь не підтримали заборону алкголю в МАФах, чим викликали здивування громади міста. Згодом з'явилася інформація, що товариші депутатів від партії Садового є засновниками одного з пивзаводів, який реалізовує продукцію через мережу "наливайок". АІ тут вже не до мімджу влади. 

Проте на сьогоднішній день коаліція у Філатова і без представників "Самопомочі" досить міцна. Тому Філатов майже прямо заявляє, що не бачить користі від цього департаменту. Наприклад, на останній сесії прямо про це заявив. "Енергоефективність потрібна. Але департамент енергоефективності працює неефективно. А витрачає гроші на зарплати. Який сенс платити гроші людям, які нічого не роблять, а просто перекладають папірці з одного кутка в інший?" – сказав міський голова Дніпра. Напевне, представники "Самопомочі" заздалегідь вже знали про позицію мера, тому саме на тій сесії майже по кожному питанню мали особливу думку і критикували все поспіль. Проте самому Філатову це було як слону укус комара.

Стає очевидно, що Філатов поступово переформатує структуру міськради і "ріже" її по живому. За півтора року до місцевих виборів він може собі це дозволити, бо під час передвиборчої кампанії його все одного будуть критикувати, навіть сьогоднішні ситуаційні союзники, адже там у всіх буде свій інтерес. А кожний звільнений нероба-чиновник чи ліквідований "корупційний" департамент – це аргумент. Не такий, звичайно, як ремонт Нового мосту, який за будь-яку ціну мають закінчити цього літа, але все ж таки.

Взагалі Філатов останнім часом трохи "переформатував" свій імідж. З глобального політика він поступово перетворюється на господарника, близького до мешканців міста. Згадати хоча б історію про пошуки тих, хто розмальовує наркотиками пам’ятники. Тих, хто дав на на них наводку, нагородили з великою помпою. Тепер шукають тих, хто справляє природні потреби в публічних місцях. Міський голова намагається продемонструвати, що саме місто і його локальні потреби сьогодні в центрі його уваги, а не битва гігантів у Києві

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро