Дніпровська міськрада підтримала програму з екологічної модернізації Придніпровської ТЕС

Дніпровська міськрада виділяє 5 млн грн на екомодернізацію Придніпровської ТЕС

Сума буде виплачена з екологічного фонду міського бюджету, який формується в тому числі за рахунок екологічного податку, що сплачується підприємствами "забруднювачами", повідомляє Depo.ua.

Ці кошти виділяються тільки на природоохоронні заходи, в даному випадку - на заміну аварійних ділянок золошлакопроводов Придніпровської ТЕС.

Це рішення відповідає умовам Меморандуму з екологічного переозброєння станції, підписаним між міською радою та компанією ДТЕК. Всього на заміну золошлакопроводов потрібно 30 млн грн, з яких міська влада виділяють шосту частину, а решту суми сплачує компанія.

Міський голова Борис Філатов в ході засідання міської ради повідомив, що деякі активісти виступають проти цього рішення, вважаючи неправильним фінансування екопрограмм на підприємстві за рахунок бюджетних коштів. Однак мер зазначив: спільне фінансування екологічних проектів - це поширена практика в Україні, адже про екологічний стан навколишнього середовища повинна піклуватися в тому числі і міська влада.

"Почалися спекуляції, що міська рада виділяє ДТЕК 5 мільйонів. Деяким активістам потрібно заглянути в Меморандум і зрозуміти, що ці 5 мільйонів виділяються не ДТЕКу, а на екологічні заходи для поліпшення екології в місті. Подібні протести - чистої води маніпуляція, підміна понять. Практика співфінансування на екологічні заходи є по всій країні. Скрізь і ОТГ, і обладміністрації, і енергопостачальні компанії на умовах співфінансування проводять різні екологічні заходи ", - сказав Борис Філатов.

Перед тим як проголосувати за виділення коштів, депутати заслухали звіт директора департаменту екології про хід екомодернізаціі придніпровської ТЕС. Директор департаменту Ірина Козлова запевнила: ДТЕК дотримується терміни і послідовність дій по підписаним з міською радою Меморандуму.

Депутати одноголосно проголосували "за" виділення коштів на екологічний проект.

Нагадаємо, раніше міністр екології Остап Семерак заявляв, що Міністерство планує виділяти частину екологічного податку, сплаченого підприємствами "забруднювачами", для впровадження "чистих" технологій.

"Міністерство працює над модернізацією екологічного податку. Це більшою мірою торкнеться промислових компаній. Вони платять екологічний податок, але ми поки бачимо від цього малий ефект. На сьогодні робоча група в міністерстві напрацьовує модель, щоб ці кошти через механізми погашення відсотків або" тіла " кредиту поверталися "забруднювачів" як підтримка їх новацій з впровадження нових "чистих" технологій. Таким чином вони також стануть більш конкурентними на ринку ", - сказав Міністр екології та природних ресурсів України Осту Семерак

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme