"Делікатне питання": Чому в Дніпрі не ремонтують знаменитий Льодовий палац

Палац спорту "Метеор" перебуває у жахливому стані, а на його відновлення необхідно близько 300 мільйонів гривень

"Делікатне питання": Чому в Дніпрі не ре…

На сьогоднішній день Льодовий палац в Дніпрі не переданий в комунальну власність, хоча розмови про це велися ще рік тому, передає Depo.Дніпро.

За словами заступника міського голови Дніпра Олександра Шикуленко, споруда перебуває на балансі Національного космічного агентства. Неодноразово пропонувалося передати його в комунальну власність, але поки ситуація не змінилася.

"Це делікатне питання. Пропонувалися варіанти про спільну власність, але це не вихід із ситуації. Такі об'єкти мають бути або в "нормальних" руках, або переходити у власність міста, якщо хтось не може їх утримувати, – сказав Шикуленко на прес-конференції. – Нам потрібна ще одна льодова арена, тому що та, що на Набережній заводській, не витримує. Але тут виникає питання з місцем, де її будувати, щоб вона була доступна городянам, і це дуже складне в технічному плані споруда".

За словами Шикуленка, щоб привести Палац спорту "Метеор" в належний стан, потрібно витратити близько 300 млн грн. Але робити це, поки об'єкт не знаходиться в комунальній власності, неможливо.

Як відомо, с 2013 року Палац спорту "Метеор" був переданий на баланс державного підприємства "Льодові арени", яке повинно було реконструювати палац до чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року. У 2014 році державне підприємство припинило діяльність після повідомлення про скасування чемпіонату.

У 2016 році в міськраді Дніпра заявили, що претендують на проведення "Євробачення-2017" і презентували план реконструкції арени.

Одним з проектів було передбачено формування нового вигляду будівлі без зміни основних елементів фасадів і несучих конструкцій. На головному фасаді планувалося розмістити світлодіодний медіа-екран, навколо – велике використання газонів. У бік стадіону мали намір розташувати фан-зону у вигляді крил птаха, що злітає. Розроблялися відкрита – легка конструкція, що захищає від опадів і сонячного перегріву.

Однак, як відомо, Дніпро не отримав право на проведення "Євробачення-2017" і концепція так і залишилася на папері. У квітні 2018 року "Південмаш" відсудив палац спорту у "Льодової арени" і розкритикував колишніх управлінців.

"Усе, що встигло зробити державне підприємство "Льодові арени", це отримати з бюджету 72 млн грн і вщент розтрощити будівлю палацу, залишивши тільки коробку стін і стелю", – заявили тоді на "Південмаші".

При цьому анонсували, що для реконструкції палац буде переданий в комунальну власність і вже почалася підготовка документів. Однак, питання до цих пір не вирішене і будівля перебуває в жахливому стані.

Нагадаємо, як біля Льдовою ареною все забуте і поросло травою.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook