Чим жила Україна: Голі музи, 6-гривневі купюри та смерть під час обшуку

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Голі музи, 6-гривневі…

Кінець осені випробував українців ожеледицею та чорною кіптявою. Але тиждень минув не без приємних сюрпризів. Детальніше про все читайте в дайджесті Depo.ua

Київ

У передчутті зими дерева на столичній Троєщині повели себе нестандартно. Бузок порадував містян набряклими бруньками, наче навесні. Отака вона Троещина, весела та непередбачувана, з такими викрутасами тут зима промайне швидко.

На Оболоні турбуються іншим. Тут борються з пиятиками, "хто кого". На Мінському масиві на крилах тверезості знесли наливайку, в якій чверть століття споювали людей. Тепер завсідним гостям доведеться шукати іншого місця, де б перехилити чарчину дешевого алкоголю, або думати над тим, як би підвищити рівень культури пиття. На тверезу голову, звісно ж.

Нідерландське видання Street Art Today включило у щомісячну підбірку найприголомшливіших муралів київський мурал "ромашка", яка зображена на будівлі районного управління ГУ МВС України. Автор муралу, художниця із Нью-Йорка із псевдонімом BKFoxx, зобразила на стіні чоловічі руки та ноги у джинсах. Герой муралу намагається захистити ромашку, яка росте в оточенні розкиданих інструментів і болтів. Сенс в тому, що кожному мешканцю мегаполісу варто частіше дивитись під ноги, аби серед купи повсякденних речей угледіти ту саму ромашку і не наступити на неї.

Донбас

Кому підкова оберіг, а кому – граната. Авдіївські копи знайшли у 16-річної дівчини при собі гранату РГД-5, а в її помешканні – цілий арсенал зброї, який вона берегла для коханого. Дівчина пояснила, що носить цю гранату "як оберіг". Коханий попросив заховати боєприпаси та вибухівку на деякий час. От вона і поклала все це на горищі багатоквартирного п'ятиповерхового будинку. І хто його знає, скільки ще на Донбасі таких схованок з "оберегами".

Поки окупанти вирішували, куди їм гатити далі, на Донеччині ухвалили проект бюджету на наступний рік. Розраховують на 11 мільярдів гривень. З них доходи загального фонду - 9,8 млрд грн, спеціального фонду - 1,2 млрд грн. Видатки рівні доходам. У Департаменті фінансів уточнили, що в проекті 2018 року видатки збільшились у порівнянні з 2017. Видатки зросли в першу чергу завдяки зростанню мінімальної заробітної плати до 3723 гривень. І на такі гроші люди живуть.

Львів

У кінці листопада Львів опинився у полоні білосніжної ковдри. Перший цьогорічний сніг перетворив львівські парки на оази білого морозного царства. Поки кияни хлюпають по калюжах, львів'яни скриплять чоботями по снігу та хизуються світлинами в соцмережах, заманюючи у своє місто любителів зими.

Не секрет, що львів'яни – люди з характером. Якщо їм щось по-справжньому потрібно, вони здатні на все, навіть на сварку з правоохоронцями. Кілька пасажирів львівської маршрутки накинулись на патрульних, коли ті хотіли оштрафувати водія за порушення правил дорожнього руху. Сумлінні містяни пояснили, що просто хотіли встигнути на роботу, тільки й всього.

На носі морози, але львів'янам боятися нічого. Важливі життєві органи завжди можна зігріти, присівши на лавку з підігрівом. Громадський простір із давками-"дупогрійками" облаштували на вулиці Науковій. Аби сидіти було не сумно, можна одночасно гріти "м'яке місце" та грати в шахи на антивандальній дошці. Від лихого подалі.

Рівне

На Рівненщині суддя Віталій Поровський зламав стереотипи суддівських буднів та провів засідання без мантії та нагрудного знака. Коли адвокат його сфотографував, суддя викликав поліцію, мовляв, фотографувати суддю без дозволу – це прояв неповаги до суду. Куди ділась мантія, ще додумати можна, а от з нагрудним знаком складніше, це тільки судді Покровському відомо.

Тим часом у Острозькій обласній психіатричній лікарні провели перевірку та виявили, що пацієнти тут добряче недоїдають. Енергетична цінність на одного пацієнта тут становить всього 2000 кКл на добу (при нормі – 2400-2500 кКл). До прикладу, здоровій людині в середньому на добу потрібно 2600 кКл, але цей показник змінюється в залежності від енергетичних витрат. За справу взялась прокуратура. Про пацієнтів Острозької обласної психіатричної лікарні має подбати обласна рада.

Дніпро

Музи дарують натхнення, тим паче, а оголені. У Кривому Розі ще не встигли висадити всі дерева в новому сквері, зате встановили статуї тендітних жінок – муз. Фото скульптур потрапили в мережу і викликали бурю захоплення в людей.

Думали, поліцейські Дніпра бачили все, та виявилось, що ні. Копи були вражені, коли на лінію подзвонила 8-річна дівчинка і повідомила, що її та сестру образив і вдарив товариш батька, який прийшов до нього у гості. Патрульні швидко приїхали та знайшли 30-річного нетверезого батька разом з товаришем. Дорослі вживали алкоголь, а малі були без нагляду - двоє дівчаток 8 та 6 років та хлопчик 2,5 років. Старша дівчинка не розгубилась і правильно зробила.

У "Великому будапештському цирку", який гастролював у Кривому Розі, помер лев. Жив він у кепських умовах, та ще й публіку доводилось розважати. Офіційною причиною смерті лева називають гостру серцеву недостатність, викликаною епілепсією. Зоозахисники б'ють на сполох: у іншого, ще живого лева, на лапі набряк, а другий лев виглядає дуже виснаженим. Не заслужили леви такого життя, але люди все-одно купують квитки в цирк і плескають в долоні, коли бачать дресированих тварин.

У Дніпрі встановлять три смарт-дерева вартістю в 3,67 мільйони гривень. Смарт-дерева будуть обладнані зенітними прожекторами і роздаватимуть wi-fi, матимуть роз'єми для підзарядки гаджетів.Проте в смарт-деревах не передбачена функція "квітнути", а шкода.

І сміх і гріх. У Кривому Розі через подорожчання проїзду "створили" 6-гривневу купюру. На ній немає портретів українських гетьманів та інших видатних діячів. Натомість зображена маршрутка, вартість проїзду у якій сягає вже шести гривень. Майже як в столиці.

Одеса

На паромну переправу під Одесою позлітались лебеді. Люди кажуть, що біля Сухого Лиману ці красені збираються вже не перший рік. Їх тут підгодовують, от їм і не дуже хочеться летіти на зимівлю.

Атмосферу новорічних свят можна відчути вже зараз. Та поки Дід Мороз налагоджує свої санчата, резиденцію облаштовує Святий Миколай. На Одещині він облаштується у Ботанічному саду і розважатиме малюків до кінця грудня. Прийти посмикати його за бороду можна, починаючи з 28 грудня.

От якби Святий Миколай обрав собі резиденцію не в ботанічному саду, а на селищі Котовського, то прозрів би. Глянув би на дитячий майданчик з іржавими гойдалками без сидінь, одразу б занепокоївся. Прохання відремонтувати гойдалки та гірки на дитячому майданчику по вулиці Генерала Бочарова люди вирішили оформити не у листі до Святого Миколая, а у вигляді електронної петиції. А може й почують.

Харків

Життя – як та коробка цукерок, ніколи не знаєш, що там всередині. На Харківщині люди поскаржились в управління Держпродспоживслужби через фрагменти пластику в шоколаді, що експортувався з королівства Данії в окремі держави-члени ЄС. От так і думай, що краще купляти, своє чи закордонне.

Що поробиш. У Харкові помер працівник фірми, коли туди завітали детективи НАБУ. Працівники Національного антикорупційного бюро займались розслідуванням кримінального провадження за фактом розтрати коштів філією ПАТ "Укрзалізниця". Вони зайшли до приміщення, представилися, повідомили мету візиту та готувалися зачитати ухвалу суду, якою були санкціоновані слідчі дії, коли один з працівників фірми знепритомнів. Миттєво бути викликані медики, однак людина померла.

На додачу у Харкові туристи відшукали мурал, елементом якого є так звана "георгіївська стрічка" і здивувались. На малюнку на одному з будинків по Полтавському Шляху зображений радянський військовий, герой Радянського Союзу Петро Набойченко. Мурал оформлений "георгіївською стрічкою". От вам і на!

Запоріжжя

Якби ж то був туман. Та виявилось, що ні. Ранок 27 листопада запоріжці зустрічали, споглядаючи темно-сіру кіптяву з вікон. Чорна кіптява наповзла на місто з боку запорізького коксохімічного заводу. Такий пейзаж міг би надихнути голлівудських режисерів на якийсь містичний фільм, але ніяк не містян, які живуть у промисловому місті. Дим на заводі виник через необережність під час вогневих робіт, але містяни відчули напругу, бо виглядало, наче хтось шини навмисне палить.

Комунальники, знай своє: їм тільки дай шланг в руки і байдуже, що на вулиці дощ. Накази потрібно виконувати. Стоячи під дощем вони поливали дерева біля тротуару у Запоріжжі, а містяни дивувались їх нелогічним діям. Деякі радили поливати тротуар, але ті відмовились.

Запоріжжя - вражаючий край. Потрапивши сюди, вато бути уважним та дивитись під ноги. Дорога в одному з сіл області провалюється у підземелля старовинної садиби. Керівник історико-архітектурного музею-заповідника "Садиба Попова" підмітив, що дорога "просідає" якраз на тому місці, що знаходиться над підземеллям садиби. Підмітили, але ніяких мір не прийняли.

Шахраї на те і шахраї, аби відшукувати тих, кого можна легко обдурити. Одна із самих вразливих категорій, на яку можна вплинути – люди з надмірною вагою. Прокуратура розслідує справу проти групи шахраїв із Запоріжжя, які ошукували людей під виглядом неіснуючого міжнародного центру інноваційних технологій в галузі корекції фігури. Від ошуканих шахраї отримали близько 5 мільйонів гривень. Віддати їм гроші погодилися близько 250 клієнтів. Один із них заплатив понад 600 тисяч гривень. Буде людям наука, а слідству – робота.

Закарпаття

Вміли ж раніше робити дорожні знаки. На совість, з каменю. Не вкрадеш і не пошкодиш. На Закарпатті знайшли дорожній знак, якому мінімум 100 років. Щоправда, виглядає він як суцільна кам'яна глиба, на якій витесана позначка "1 км". Історики кажуть, що цей дорожній знак часів Чехословаччини або навіть Австро-Угорщини. У найближчі дні його передадуть у краєзнавчий музей.

Закарпатці-гурмани пробують нові відтінки смаків. На одному з господарств тут вирощують білий трюфель з неймовірним ароматом. Шкода, що фото запах не передає.

Не секрет, що ківі – це потужне джерело вітаміну С, без якого ніяк, а особливо взимку. Ківі, як правило, везуть в Україну з Чілі. Але цілеспрямований закарпатець Генріх Стратон вирішив довести, що ківі можна виростити і в себе на городі. Чоловік схрещував, сортував, проводив різні досліди, поки не вивів сорт Карпат Стратона Валентайн.

Вінниця

На Вінничині чоловік купив до обіду хліба, але апетит відразу втратив, коли в буханці наштовхнувся на USB-роз'єм. От якби зарядку для IPhone хтось запхнув, може, і подякував би.

Поки хтось лише виношує бажання про народження дітей, інші беруть і народжують, відкидаючи сумніви геть. На Вінниччині, у родині Самаріних із Козятина, де вже було восьмеро дітей, народилася трійня. Жінці за дітьми допомагає гледіти 23-річна донька, яка виховує чотирьох малюків і вагітна вп'яте. Так тримати!

Мавпочок із Вінницького зоопарку теж можна привітати з поповненням. Мавпенята дуже кумедні, трохи лисі, до того ж не соромляться відвідувачів. Правда від мами не відходять, весь час сидять біля неї, бо харчуються молоком. Родину мавп з малюками відселили від інших родичів, бо так безпечніше.

Кропивницький

У Кропивницькому таки декомунізувaли міськрaду. Депутaти відмовились підтримaти юридичну нaзву "Кропивницькa міськa рaдa", нaтомість з-поміж кількох інших вaріaнтів зупинилися нa юридичній нaзві "Міськa рaдa містa Кропивницький". Aргументи окремих предстaвників депутaтського корпусу, що нaзвa міськрaди мaє бути похідною від нaзви містa, не пройшли.

Полтава

Мер Полтави Олександр Мамай вирішив здати в оренду проблемну будівлю колишньої школи на Павленківській. Будівля схоже, скоріше, на старезний сарай, проте це на завадило знайти бажаючих орендувати її під офісні приміщення. Побачимо з часом, що тут буде.

Не гаючи часу, житель Нових Санжар Ігор Дев'ятко перетворив стару "Волгу" на кабріолет. Поки що унікальна автівка стоїть у гаражі та чекає свого зіркового часу.

На питання про ціну, за яку готовий би був продати авто, чоловік відповідає, що такої суми йому ще не пропонували. Але все ще попереду.

Черкаси

Птахам теж хочеться жити красиво. В цьому впевнені жителі Черкас, які провели конкурс зимових годівничок для птахів. На конкурсі представили справжні шедеври, а не простецькі дерев'яні шпаківні.

Цікаво, що над більшістю шедевральних годівничок "чаклували" дітлахи.

Хмельницький

Українські жінки продовжують прославляти свою країну. Модель зі Старокостянтинова Лілія Галушко здобула перемогу у конкурсі "Miss Model of the World-2017", який проходив у китайському місті Шеньчжень. Скромна дівчина, коментуючи перемогу, сказала, що просто підтвердила дружбу між Україною та Китаєм.

Поки на дворі не вхурделило як слід, водії маршруток латають своїх "залізних коней", як можуть. Наприклад, хмельницькі маршрутки "утеплили" фанерою. Причому, листки фанери понатикали замість вибитих задніх бокових стекол. Може, воно й на краще. Головне, аби вітер не гуляв у транспорті і аби тепло було.

Тернопіль

У файному місті Тернополь вирішили не відставати від фанерного тренду. В одному з тролейбусів вибиті шибки дотепні "умільці" підперли дерев'яними плінтусами та палками. На перший погляд ніби оригінально, але пасажири скаржаться, що все одно дує з усіх шпарин.

Кубань

На Росії придумали чергову розвагу - акцію "Посади друга". Не у в'язницю, звісно, а у горщик із землею. Це стосується теплолюбних рослин. Водночас запровадили акцію "Одягни друга". Це стосується пальм, які варто під час холодів укутувати чимось теплим.

Крим

На околицях Керчі провели масштабні дослідження території, на якій виявили 17 курганів і, на додачу, стародавнє поселення. У культурному шарі поселення глибиною до двох метрів знайшли фрагменти будівель і споруд: частини стін будинків і господарських будівель різних історичних епох - від найдавніших часів і до кінця XIX століття. Роботи проводять фахівці-археологи з Керчі, Москви, Санкт-Петербурга і Воронежа і не ясно, куди потім подінуться унікальні археологічні знахідки .

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme