Чим жила Україна: "Кладовище" ялинок, Санти на велосипедах та войовнича Чучундра


Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Кладовище" ялинок, Са…

З новими силами, нагулявшись, увійшли українці в новий 2020 рік, перший тиждень якого видався багатим на цікаві новини. Depo.ua традиційно зібрав найважливіше у тижневому дайджесті

Київ

На жаль, "хроніки" новорічних святкувань не завжди втішні. В столиці не обійшлось без бійки і навіть стрілянини і в новорічну ніч. Надзвичайна подія сталася неподалік станції метро "Либідська" сталася масштабна бійка зі стріляниною, внаслідок чого постраждали шестеро людей. Причини та деталі цих подій поки не повідомляли. Але зустріч нового року всім учасниками точно запам'ятається.

Несподівана знахідка напередодні Нового року добряче сполохала столичних зоозахисників і правоохоронців: на острові Водників на території колишнього модного клубу було виявлено шість тигрів, кинутих напризволяще у жахливих умовах. Тварини перебували в критичному стані: троє творин "ютилися" у невеличкому вольєрі, у воді, грязюці і навіть без можливості знайти сухе місце. Один великий тигр був у вольєрі 1,5 на 2 м, ще двоє тигрів – у більшій клітці. Невдовзі активісти привезли екзотичним кішкам тюки з солом'яною, аби було куди хоча б з води вибратися. А далі вже – перемовини з власником, який знайшовся за межами України, аби не мучив тварин і віддав їх по-доброму.

Цього тижня суд продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Володимиру Петровцю, Івану Приходьку та Дмитру Кривошею, яких підозрюють у вбивстві п'ятирічного Кирила Тлявова (хлопчика з вогнепальними пораненнями доставили до лікарні у травні 2019 року, 3 червня він помер. Події щодо розслідування справи, відслідковує Depo.ua). За останніми даними, суд залишив без альтернативи запобіжний захід Приходьку, а Петровцю та Кривошею дав можливість внесення застави у розмірі понад 280 тисяч грн. Ще одному підозрюваному, неповнолітньому сину Петровця, суд пом'якшив запобіжний захід з нічного домашнього арешту на особисте зобов'язання.

Вввечері 2 січня нам ісці вбивства В'ячеслава Шеремета несводівано з'явилися люди при погонах та корочках: там взялися проводити слідчі експерименти із підозрюваними, спочатку – з Юлією Кузьменко, а потім – і з Андрієм Антоненком. Адвокат Юлії Кузьменко назвав дії слідчих незаконними. За його словами, йому досі не надали всі матеріали справи, зокрема, ті, що стосуються камер спостереження і самого експерименту, а про експеримент повідомили лише за годину. Щодо Антоненка, то, за словами адвоката Масі Найєма, слідчий експеримент щодо нього намагались провести з порушенням норм КПК. І, згідно інформації на його сторінці у Facebook,  Антоненко відмовився від проведення слідчого експерименту без адвокатів.

Донбас

Після обміну українськими полоненими бойовики вкотре довели, що для них значить мир. Вже 1 січня окупанти здійснили п’ять прицільних обстрілів українських позицій, застосовуючи гранатомети різних систем, стрілецьке озброєння та БМП. Цілили по наших позиціях вдень в районах н.п. Зайцеве та Авдіївка. Неспокійно було і в саму новорічну ніч біля Станиці Луганської – там окупанти також вгатили з великого калібру. За словами місцевої жительки та активістки Свєти Свєтікової, жителі були в шоці і зранку намагались дізнатись один в одного, що це було.

І про хороше. У Донецькому прикордонному загоні боронити кордон українським бійцям "допомагає" кішка Чучундра. Пухнаста проходить свій шлях добровольця на позиціях з охорони й оборони узбережжя Азовського моря. За словами прикордонників, кішці доводиться виявляти засланих російсько-терористичними військами шкідників-мишей. Чучундра їх знищує на місці. А ще пухнаста здатна залякувати ворогів лише одним своїм загрозливим виглядом, має незламний і войовничий дух.

Львів

Погода Львівщини часто дивує містян, а разом з нею – і природа. Напередодні Нового року тут помітили квітучі дерева, хоча вулиці навіть були вкриті снігом. Під вікнами п'ятиповерхівки у Трускавці, наприклад. заквітла калина боднантенська Даун – рослина, яка зазвичай цвіте у квітні-травні.  Ось така вона, Львівщина, хоч і непередбачувана, але завжди приваблива.

Дніпро

В Україну повернули картину відомого українського художника Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною", яку незаконно вивезли ще під час окупації Дніпра (тодішньо Дніпропетровська) 1941-1943 років. У 2017 році картина була заявлена до продажу на аукціоні "Potomack Сompany" (Александрія, штат Вірджинія, США). Процес повернення тривав близько двох років., але художня цінність таки повернулась на своє місце, до України.

У мерії Дніпра закликали містян на період свят відмовитися від "олів'є". Відзначився заступник мера міста Михайло Лисенко звернувся до підписників своєї сторінки, закликаючи їх припинити смажити курей на Новий рік. Бо, мовляв, коли все місто водночас вмикає духовки, на підстанціях спрацьовує захист від перевантаження. "І пам'ятайте, олів'є – жратва червоних свиней. Всіх з Новим роком! ", – мідсумував Лисенко.

Одеса

Після обміну полоненими організатор вибуху біля одеського СБУ Володимир Грубник встиг поспілкуватися з російськими "ЗМІ" і злегка прославитися. В інтерв’ю путінським пропагандистам він традиційно заявив, що "мріє про звільнення всієї Новоросії" і виразив сподівання, що "рух у зворотньому напрямку" все ж таки почнеться. Можна порадити починати йому рух десь так з Бурятії, там, як відомо, живуть найзапекліші "новороси".

Люди до зустрічі Нового року зазвичай готуються довго, саме ж святкування проходить швидко і не завжди з користю для довкілля. І в багатьох містах вже з'явились так звані "кладовища ялинок". Комунальникам, замість того, щоб спершу прибирати сміття, доводиться ліквідовувати хвойні звалища. Ті ж, хто не хоче стати безвідповідальним варваром,  можуть позбутися зеленої красуні у спеціально відведеному місці. В Одесі працюють спеціальні пункти прийому використаних новорічних ялинок і сосен, куди можна здати ялинку і отримати за неї солодощі.

Харків

У Харкові 27 грудня невідомий підпалив двері в будівлі обладміністрації. Поліція палія затримала – ним виявився чоловік 1972 року народження, у нього вилучили речові докази. Підозрюваний у підпалі Едвард Алексанян згодом повернувся до будівлі із дружиною та двома дітьми. Вони принесли з собою пляшку лимонаду та плакат "Пане президент, ви вкрали хліб у моїх дітей". Цього тижня стала причина такої "пекучої" поведінки. Родина вимагала відремонтувати дорогу до їхнього села. За словами дружини Алексаняна Ольги Солонецької, шлях пошкодила техніка газовидобувної компанії, мешканці села за останній місяць двічі виходили на пікети – перекривали дорогу. Алексанян навіть звертався до президента Володимира Зеленського, і на Банковій йому пообіцяли зустріч з головою харківської обладміністрації Олексієм Кучером, який, за словами Ольги, мав прийняти їх 26-го, але цього так і не сталося. І на другий день вже вдалися до підпалу. В обладміністрації, у свою чергу, кажуть, що  офіційного звернення ані від Алексаняна, ані від Офісу президента не було. А на першій зустрічі з місцевими представники газовидобувної компанії "Енергія 95" пообіцяли полагодили дорогу, та поки роботи почати не можуть через погоду.

Тим часом харків'янка Ірина Венедіктова написала заяву про складення повноважень народної депутатки. Чим зайвий раз підтвердила свій вибір – указом президента від 27 грудня вона призначена новою очільницею Державного бюро розслідувань.

Закарпаття

Зимовим цвітінням дивували рослини і на Закарпатті. За день до Нового року на "скаженій" мукачівській сакурі можна було помітити квіти, і це при тому, що у січні 2019 року вона вже цвіла.

Та це не всі цікавинки зі славного Мукачева. Тут відкрили мініскульптуру оскароносному режисерові Мілошу Форману, який жив у Сполучених Штатах, куди мігрував з Чехословаччини після подій 1968 року. Його найвідоміший фільм "Пролітаючи над гніздом зозулі", знятий за однойменним романом Кена Кізі, здобув усі п'ять головних нагород Американської кіноакадемії – за найкращу картину, сценарій, режисуру і гру двох акторів.

Любителям активного відпочинку в горах на замітку: через інтенсивний приріст снігу, в районі діяльності сніголавинної станції Пожежевська (Івано-Франківська область), на високогір'ї східної часини Закарпатської області, у горах Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областях, а також в районі діяльності Сл Плай оголосили вiдкритим сніголавинний сезон.

Запоріжжя

Хоч війна з Росією триває вже шостий рік, на Запорізькому автозаводі вирішили, що нема кращих машин, ніж в окупантів, і почали збирати авто бренду Lada. Інформацію про виробництво авто підтвердили декілька дилерів російської марки в Україні. До салонів наче вже завезли "пробну" партію Lada Largus, зібрану у Запоріжжі. Також є припущення, що на ЗАЗі можуть збирати ще дві "вазівські" моделі  – Vesta та XRay. В "Укравто" не підтвердили, але й не спростували інформацію про початок виробництва російських авто. Зазначили, що йдуть переговори з різними виробниками: зараз вирішуються робочі питання, проводиться тестування технологічних можливостей виробництва ЗАЗу та аудит якості.

У Запоріжжі, хоч із новорічною погодою і не склалось, містяни не втомлювалися вигадувати, як би так креативно зустріти рік Щура. Любителі велосипедів влаштували катання в тематичних костюмах. Велопарад, який раніше мав назву "Дід Мороз рулить" перейменували на "Санта рулить". Відзначились і екстремали, які в костюмах казкових персонажів і з хлопавками стрибали з 42-метрового мосту біля Хортиці. Бердянські ж "моржі" зустріли Новий 2020 рік запливом у море, не зраджуючи своїй традиції, яка існує багато років.

Хмельницький

Популярний серед українських та іноземних туристів кам'янецький "Замковий міст" заробив у грудні 296 тисяч гривень. До державного бюджету було сплачено податок на додану вартість розміром 49 290 гривень. Здавалося б, не так вже й багато, але це, все ж таки "нетуристичний" грудень. А щойно настане весна, Кам'янець знову "загудить".

Тернопіль

На Тернопільщині 21-річний сміливець врятував людину з палаючого будинку. Зробив це геть не вагаючись. Молодий місцевий мешканець Василь Герман помітив чорний густий дим із вікна будівлі, швидко оцінив ситуацію і, ризикуючи життям, забіг до будинку. На підлозі кухні наштовхнувся на непритомного господаря, витягнув чоловіка назовні з палаючого будинку та надав йому домедичну допомогу. І тим самими врятував людське життя.

Кропивницький

У Кропивницькому розслідують вибух, який стався напередодні Нового року. Внаслідок вибуху гранати РГД-5 загинув військовий на пенсії. Інформацію про смерть чоловіка від вибуху підтвердила і в поліції. Кажуть, чоловік загинув на місці. Також травмувалася його родичка. Коли жінка зможе давати свідчення, буде з’ясовано, чи це сталося навмисно, чи це був нещасний випадок.

Активісти в Кропивницькому самостійно декомунізовують перейменоване ще в 2016 році місто. Тут на трьох в’їздах у місто встановили пластикові таблички з актуальною, не радянською назвою міста. Гроші на виготовлення та встановлення зібрали військові та представники громадських організацій, викладачі педуніверситету. Активісти виступили з такою ініціативою, аби вивіска мала більш пристойний і привабливий вигляд.

Полтава

На Полтавщині окрім того, що раділи Новому року, в Карлівському, Машівському та Новосанжарському районах представили нових очільників поліцейських підрозділів. Карлівський відділ поліції очолив Петро Семенюта. Машівське відділення поліції  очолив Костянтин Лебідь. Новосанжарське відділення поліції очолив Сергій Пархоменко.

І трохи "льотних новин". Нещодавно стало відомо, що у 2020 році на утримання аеропорту "Полтава" з обласного бюджету виділили 6 млн грн, але пасажирські рейси з летовища не здійснюватимуться. За словами очільника Полтавської ОДА Олега Синєгубова,  аеропорт потрібен Полтаві, але стан злітно-посадкової смуги поки не відповідає жодним критеріям для прийому літаків: "Компанія, яка здійснила кілька рейсів із Полтави до Єгипту та Туреччини в 2019 році після перевірки стану смуги була налякана, бо польоти могли закінчитися трагічно. Згідно з висновками фахівців, на капітальний ремонт злітно-посадкової смуги полтавського летовища необхідно близько 200 млн грн. З обласного бюджету таку суму виділити не готові, тому Синєгубов звертатиметься за допомогою у фінансуванні до президента та прем'єр-міністра України. 

Вінниця

У Подільському зоопарку в ніч на 1 січня 2020 року тут народилось на світ одразу троє малят. Новонароджені — це ягня кордючної породи та двійня козликів камерунської породи. Малюки і їхні матері почуваються добре. 

І знову про поповнення, але вже у людей. У родини Козаків з Радівки Калинівського району народилася друга пара близнюків. Двадцятивосьмирічна  мама Альона Козак народила двох дівчаток Анну і Марію. Дівчатка народилися з вагою 2040 та 2400 грамів.Тепер у Козаків шестеро дітей – троє хлопчиків і три дівчинки, адже окрім двох пар двійнят, є ще шестирічний Сашко та трирічна Ангеліна. Молода мама переконана, що велика родина – це зовсім не страшно: чим більше дітей, то вони слухняніші, вміють одне за одним подивитися, допомогти одне одному та підтримати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme