Більшість дніпропропетровців не вважають олігархів загрозою єдності України

Думка дніпропетровців переважно збігається із загальноукраїнською, проте олігархів вони демонізують найменше

Більшість дніпропропетровців не вважають…

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо із результатів дослідження, оприлюдненого в рамках проекту «Національний діалог» 13 травня у Дніпропетровську.

До факторів, що роз'єднують українців 28,9% респондентів національного опитування відносять корумпованість влади, 28,8% - дії олігархів, 25,3% - дії Росії щодо України. У регіональному розрізі серед жителів Нижнього Подніпров'я (Дніпропетровська і Запорізька області) лідери із роз'єднання українців дещо різняться: 32,5% вважають, що в усьому винна корупція, 29,7% - дії Росії, 23,3% - відповідна політична агітація. Дії олігархів вважають загрозливими для єдності українців 21,5% подніпровців, це п'ятий за популярністю варіант відповіді у цьому регіоні.

На питання щодо можливих факторів примирення дніпропетровці відповідають приблизно так, як і по всій Україні. Тут респондентів просили обрати три варіанти, і за результатами загальнонаціонального опитування лідирують: перемога у війні (42,1%), реальна боротьба із корупцією (36,1%), покращення соціально-економічного стану в країні (41,6%).

Найбільше сподівання на примиренні покладають на українську владу (33,2%), ЗМІ (24,8%) та громадські організації (24,8%).

На питання "Чи має Донбас вийти зі складу України?" найбільше відповідей "ні" дали дніпрян - 81%, серед мешканців Донбасу - 46,8%, загалом по Україні - 72,5%. В той же час готових на такий крок в Подніпров'ї 10,5%, на Донбасі - 36,7% а загалом по Україні - 11,5%.

Опитування проводив фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою "Ukraine Sociology Service" з 25 грудня 2014 по 15 січня 2015 року в 11 регіонах України. Загальна вибірка склала 4413 респондентів. Серед них мешканці Донецької області (в тому числі її окупованої території). Опитування в Луганській області і Криму не проводилися. Дослідження проведено за кошти програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme