Удод-утікач. Як заступник Вілкула таємно керує Кривим Рогом

Через підозри у створенні корупційних схем верхівка міськради Кривого Рогу подалася у біги

Удод-утікач. Як заступник Вілкула таємно…

"Епопея" з обшуками у підрозділах Криворізької міськради продовжилася після останнього пленарного засідання міськради.

Безпосередньо під час засідання одна з чиновниць вела активну смс-переписку з невідомим абонентом, детально інформуючи останнього про хід засідання і коментуючи розглянуті на ньому питання.

Звернули увагу на це журналісти місцевого видання, яким навіть вдалося сфотографувати зміст переписки. Так, начальниця інспекції благоустрою та полкома Криворізької міської ради Юлія Ставецька, яка не так давно очолила це відомство, передавала невідомому абоненту "Жек" про хід засідання. Втім, дехто "Жек" користується номером польського оператора стільникового звязку.

Журналісти припустили, що з польського номера міг вести переписку перший заступник криворізького мера Євген Удод, який вже понад півтора місяця відсутній на робочому місці. За заявою генпрокура Юрія Луценка, цей впливовий криворізький заступник мера Юрія Вілкула, який за часів президентства Януковича входив в кістяк "Партії регіонів", продовжував в складі злочинної групи займатися розкраданням бюджетних коштів в особливо великих розмірах. На даний момент чиновник перебуває в розшуку.

Останній раз Євгена Удода бачили і чули, коли він виклав відеозвернення до криворіжців на своїй сторінці в Фейсбук, в якому назвав розслідування прокуратури "свавіллям", поскаржився на провокації і погрози з боку деяких "кримінальних авторитетів і перевертнів в погонах", а також пообіцяв і далі розповідати "ще багато-багато цікавого". Згодом відео зникло зі сторінки чиновника.

Той факт, що Юлія Ставецька ймовірно підтримує зв'язок зі своїм шефом, не пройшов повз увагу правоохоронців, і ті, в черговий раз навідавшись до виконкому з обшуком, вилучили у неї телефон, з якого велося листування.

Ставецька, яка працювала ще в Дніпропетровській облдержадміністрації, коли там головував близький друг Удода – Олександр Вілкул. Після того, як не без сприяння Корбана-Філатова Євген Григорович звільнив посаду голови Дніпропетровської облради, отримав і працевлаштувався в Криворізькій міській раді, він знайшов тепленьке місце і для своєї "протеже" Ставецької.

Вражає той факт, що згідно з інформацією, озвученою міським головою Юрієм Вілкулом під час засідання червневої сесії міської ради, його перший заступник Євген Удод офіційно перебуває на лікарняному. Хоча про те, що молодий і повний сил Євген Григорович скаржиться на здоров'я і вимагає такого тривалого лікування, ніхто ніколи не згадував. А зауваження від депутатів, що оскільки Удод перебуває в розшуку, то логічно було б його відсторонити від займаної посади, мер просто проігнорував.

Більш того, більшість депутатів міськради проголосували за призначення біглому заступникові мера надбавки у розмірі 155% від посадового окладу з урахуванням усіх доплат.

Місцеві блогери одразу нагадали правоохоронцям про польський паспорт на ім'я Єжи Удоцкого і маєток під Варшавою у місті Podkowa Leśna, придбаний Євгеном Удодом під час перебування на посаді голови Дніпропетровської облради, про що ще в 2014 році писав польський журналіст Збігнєв Дорецкій.

Криворізьці очікують, що польська сторона доведе справу, розпочату Генпрокуратурою України, до кінця, і польські правоохоронці незабаром порадують українців інформацією про арешт чиновника з "багатим" минулим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook