Без бар'єрів: Як у Дніпрі запрацював перший в України інклюзивний парк (ФОТО)

В обласному центрі він буде єдиним, надалі будуватимуть в інших містах Дніпропетровщини

Олег Тихолиз
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Дніпро
Без бар'єрів: Як у Дніпрі запрацюва…

Діти з особливими потребами у Дніпрі отримали в подарунок комфортне місце для відпочинку, але парк буде відкритий і для інших дітей.

Головне гасло, які придумали для відвідувачів парку, звучить так: "Роби все, що не дозволяють робити вдома". Хочеш – малюй на стінах, стрибай, бігай, тисни на кнопки всюди, де заманеться. До того ж кожна кнопка дає змоги взяти участь у квесті, або почути мелодію.

Парк являє собою містечко, де все продумане до дрібниць – від шрифту Брайля на вказівниках до спеціальних доріжок для людей без зору. На таких доріжках структура тактильної плитки змінюється в районі перехрестя, повідомляючи про це людині.

Практично усі локації парку пристосовані для дітей, які пересуваються на колясках – від гойдалок до пісочниць. Кількома рухами можна відкрити спеціальні механізми, щоб коляска дісталася платформи.

Є в парку свій лабіринт, який створений як екологічна інсталяція з живих кущів, а також пісочниця на кілька рівнів. Також існують столи зі спеціальними шашками, павільйони з безліччю пізнавальних об'єктів, і навіть баскетбольне "кільце", де м'яч може вилетіти з трьох різних боків, а це чудова нагода потренувати реакцію.

У "Помаранчевому тунелі" іграшки змонтовані на зручній висоті, реагують на дотик. Слід зазначити, що мова спілкування з дітьми тут переважно українська, але є і англомовні локації. Розібратися в усьому допомагають волонтери.

Важливо, що сам парк виготовлений з екологічних матеріалів, антивандальний, і маскимально продуманий, щоб діти не травмувалися.

Нагадаємо, що на його будівництво пішло 8 місяців, а коштував парк бюджету 20 млн. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme