Антимонопольники грозять "Дніпроазоту" штрафом за відмову продавати хлор

В АМКУ заявили, що не мають повноважень затверджувати підвищення цін на продукцію виробника-монополіста, бо вони не є ціновим регулятором

Про це йдеться у повідомленні Антимонопольного комітету України, передає Depo.Дніпро.

"Наголошуємо, що Комітет відповідно до своїх повноважень і завдань, визначених законодавством, не є ціновим регулятором, не встановлює та не надає висновки про економічну обґрунтованість цін на товари", - йдеться у повідомленні.

Ціни на хлор рідкий є вільними цінами, і на них відсутнє державне регулювання.

"При цьому часткова або повна відмова суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації визнається зловживанням монопольним становищем… і тягне накладення штрафу до 10% доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф", - додають в АМКУ.

Розгляд заяви АТ "Дніпроазот" про надання висновків щодо кваліфікації дій відбудеться на засіданні Комітету, запланованому на 19.07.2018.

Нагадаємо, що з 15.06.2018 р підприємство АТ "ДніпроАзот", розташоване у Кам'янському Дніпропетровської області, зупинилося на невизначений термін. Підприємство 80 років було провідним постачальником мінеральних добрив і виробником дезінфектантів для питної води. "Дніпроазот" перебуває у колі бізнес-інтересів Ігоря Коломойського. Через зупинку заводу на Дніпропетровщині знижують тиск води. Дніпроазот" пообіцяв знов постачати рідкий хлор підприємствам після відповіді АМКУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро