Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі "Кугуар" рятували життя українським військовим (ФОТО)

Depo.ua продовжує серію матеріалів, присвячених новітнім зразкам озброєння, які були передані в користування української армії під час війни на сході країни.

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі "Кугуа…

Напередодні ми вже писали про переваги і недоліки КрАЗ Spartan  - бронемашини, закупленої Міноборони для потреб української армії, яка воює на сході держави. Сьогодні мова піде про його "меншого брата" - "Кугуар".

Меншого - тому що "пума" (саме так перекладається слово cougar з англійської) на кілька тонн легша за Spartan, і призначена передусім для патрулювання і ведення бою в міських умовах.

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 1

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 2

КрАЗ Cougar під час параду в День незалежності на Хрещатику

В усьому іншому автомобілі схожі - обидва виготовляються Кременчуцьким автозаводом за ліцензією канадської компанії Streit Group, обидва засновані на шасі фірми Toyota, мають однакову компоновку із переднім розташуванням двигуна, екіпажем у дві людини, місцем для перевезення кількох віськових десантного відділення і кулеметною вежею. Однаковий у автомобілів і бронезахист, який виготовляється у Швеції - бронювання за стандартом CEN Level BR6 забезпечує круговий захист від куль патронів 7,62×51 мм НАТО з відстані 10 метрів.

Влітку минулого року Міноборони замовило 20 бронемашин "Кугуар". 7 серпня 2014 року перша бронемашина була передана Національній гвардії. 

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 3

Крім того, подібні автомобілі є на озброєнні Держприкордонслужби (близько 40 авто), а демілітаризовані версії "Кугуара" (без кулеметів і пофарбовані в білий колір) закупила місія ОБСЄ в Україні. Існує також медична версія бронеавтомобіля, представлена 18 лютого 2015 року і згодом передана на озброєння прикордонній службі України.

Вартість одного бронеавтомобіля КрАЗ Cougar складає 215 000 $.

 

Читайте також: Зброя Укропів: Чому бронеавтомобіль "Спартан" не сподобався українським військовим

КрАЗ Cougar має аналогічні зі Spartan'ом вади - слабкі амортизатори, незручне управління кулеметною вежею, відсутність радіостанції, часто відсутність запасного колеса тощо.

Але на Кременчуцькому автозаводі говорять про постійні роботи із модернізації автомобілів, зокрема удосконалення підвіски.  Крім того, ремонт автомобілів у Кременчуку здійснюють своїм коштом - як "благодійну допомогу захисникам країни".

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 4

Ремонт КрАЗів на заводі в Краматорську

До модернізації долучаються і волонтери. У лютому 2015 один із бронеавтомобілів КрАЗ Cougar полку "Азов", що вийшов з ладу з технічних причин, був переобладнаний і модернізований громадською організацією "Автосотня". Вартість модернізації склала 4500 доларів США, на бронемашину були встановлені посилені амортизатори, посилений диск зчеплення, нові підшипники, камера відеоспостереження і дзеркала заднього виду.

Загалом же машина уже принаймні кілька разів рятувала життя українських військових. 

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 5

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 6

Cougar після підриву на міні (фото Вадим Вовк/Facebook)

4 грудня один з броньованих КрАЗ Cougar підірвався на керованому фугасі, але машина навіть не перевернулася - всі, хто були в ній, залишилися цілими.

Невдовзі ще один із Cougar'ів прикордонників потрапив у засідку і був обстріляний, але самостійно виїхав з поля бою. Автомобіль отримав загалом 76 кульових влучань, десять із яких - у лобове скло, але ніхто із екіпажу не загинув.

Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі КрАЗ Cougar рятували життя українським військовим - фото 7

Cougar, який вцілів після 76 влучань

Таким чином, є надії на те, що вітчизняний автопром пристосує для потреб оборонпрому ще такі дорогі і недосконалі, але дуже потрібні українській армії засоби безпечного пересування, які замінять нарешті армійські УАЗики і звичайні джипи.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Днепр

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme