Дніпропетровців застерегли від "кишенькових" активістів

Найбільш хлібними сферами для псевдо-громадських діячів є антикорупційна, люстраційна та правозахисна діяльність.

Організації, які під виглядом громадської діяльності, працюють в інтересах тих чи інших політичних, комерційних організацій чи осіб можуть "приватизовувти" громадську думку. Про це Дніпро.depo.ua повідомляє за підсумками відео-мосту Дніпропетровськ-Львів, організованого НСЖУ.

Голова ГО "Форум порятунку Дніпропетровська" Василь Сухов визначив основні сфери, які користуються найбільшим попитом серед "кишенькових" активісті: "Спеціалізуються на захисті прав людини, боротьбі з корупцією і в першу чергу - на люстраційній тематиці. Це хлібні теми, коли ці кишенькові громадські організації можуть мати собі прибуток матеріальний чи моральний".

"Організації, які намагаються видавати, що вони контролюють використання бедж коштів, роботу КП і призначення керівників в органах влади. Люди які намагаються потрапити в ці структури зазвичай не дуже гарну репутацію мають", - додав Олексій Літвінов, член громадської ради при виконкомі Дніпропетровської міськради та виконавчий директор ГО "Інститут громадської експертизи".

За словами фахівців, перш ніж довіряти гарним гаслам, варто перевіряти історію діяльності громадської організації, яку позицію вона займала у спірних питаннях та якими результатами роботи може похвалитися.

За даними міського управління юстиції, у Дніпропетровську зареєстровано 2300 громадських організацій, 316 з яких - лише за минулий рік.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Днепр

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme