Як сексуальна справа Вайнштейна стає "Кримінальним чтивом"

Західні соцмережі захопив новий флешмоб: під хештегом #MeToo жінки та чоловіки розповідають пережиті історії сексуальних домагань і насильства

Як сексуальна справа Вайнштейна стає "Кр…

В США один за одним спалахують скандали через сексуальні домагання. Причому в центрі опиняються відомі або наділені владою люди.

Так, генерала американської армії Джозефа Харрінгтона звільнили через повідомлення сексуального характеру дружині сержанта його гарнізону.

Генерал познайомився з дівчиною, на багато років молодшою за нього, у спортзалі.

Пізніше чоловік почав засипати нову знайому пікантними СМС. "Ти можеш бути моєю нянечкою", "Я б хотів бути з тобою у наметі", "Де твій чоловік цієї ночі? Працює?" - писав генерал.

Потім схаменувся і попросив видалити листи. Але дівчина не дослухалася, і натомість передала їх місцевій пресі. Керівництво визначило, що дії Харрінгтона підпадають під статтю "поведінка, не достойна офіцера" і прийняло рішення його звільнити. Кар'єра Харрінгтона закінчилася на сумній ноті. Розслідування ж ще триває, але згідно з американським законодавством, флірт з дружиною підлеглого можуть розцінити як сексуальні домагання.

Про генерала шуміли недовго, адже сексуальні скандали в армії інколи трапляються.

А от інша історія навколо всесвітньо відомого продюсера Харві Вайнштейна здобула світовий резонанс. У американських ЗМІ почали одна за одною з'являтися історії акторок, які звинувачували чоловіка у грубих сексуальних домаганнях.

Свої історії розповіли Ешлі Джадд, Розанна Аркетт, Кара Делевінь.

"Я побачилася з ним на діловій зустрічі в Парижі, де він поводився невідповідно, і мені довелося його відштовхнути. Я пішла, не дозволивши подальших дій, але те, що сталося шокувало й обурило мене", - зазначила Єва Грін.

Гвінет Пелтроу розповіла, як у 22 роки проходила у продюсера кастинг на роль у картині "Емма". Тоді Вайнштейн запросив її у свій готельний номер нібито для того, аби обговорити роботу, але потім запропонував зробити масаж у спальні. Дівчина перелякалася і відмовилася.

"У мене був кепський досвід із Гарві Вайнштейном у юності, і в результаті я вирішила більше ніколи з ним не працювати та попереджала інших. Така поведінка є неприйнятною", - повідомила Анджеліна Джолі .

Акторка Алісія Мілано запропонувала розпочати тематичний флешмоб.

"Якщо ви стали жертвою сексуальних домагань або образ, пишіть "я теж" у відповідь на цей твіт", - запропонувала зірка у соцмережах.

Наразі флешмоб буквально заполонив соцмережі. Щосекунди у Twitter з'являється кілька постів, присвячених сексуальним образам. Словом, обурливе "Кримінальне чтиво". Правда, зовсім не Тарантинівське...

За словами багатьох аналітиків, скандал вдарив по Голлівуду зі страшною силою. Адже Вайнштейн - особистість непересічна. Саме він разом з братом заснував у майбутньому легендарну компанію Miramax, яка створила фільми "Скажені пси", "Жорстока гра", "Піаніно", "Ворон", "Маленький Будда", "Кримінальне чтиво".

Фільми, над якими працював Вайнштейн, отримали понад 300 номінацій на "Оскар".

Вагу Харві у Голлівуді було важко переоцінити.

"Складно повірити, що він міг так поводитися протягом десятиліть і зберігати кар'єру. Це можливо лише тому, що у нього була величезна влада", - прокоментувала акторка Леа Сайду.

І тут висвітлилася друга проблема студії: скільки не тороч про розвинене правове суспільство і ідеали демократії, гроші і солідне портфоліо виявляється виправданням для порушення закону. Адже про манери Харві знало чимало людей, і всі вони до певного часу зберігали "маленькі секретики" продюсера.

Поки деякі моралісти заторочили про "остаточне падіння моралі" в американському кіновсесвіті, інші лише стиснули плечима. Мовляв, Голлівуд - лише маленька група суспільства, яка повністю повторює процеси у суспільстві в цілому.

Наразі Вайнштейна звільнили з власної компанії The Weinstein Company. А ще - одностайним ріщенням виключили з Гільдії продюсерів США, хоча і надавши можливість виступити на власний захист.

Сам Вайнштейн покаявся, але частково вже зняв із себе відповідальність. Так, продюсер вирішив лягти у клініку, яка спецізується на боротьбі з залежностями. Зізнався, що наразі "токсичний" для інших, але в майбутньому продовжить працювати у кіноіндустрії.

В українських соцмережах флешмоб оголосили американським варіантом #яНеБоюсьСказати.

Адже більше року тому з подачі киянки Анастасії Мельниченко сотні дівчат та хлопців з України та деяких інших країн наважилися розповісти про випадки сексуальних образ, домагань та насильства. Себто, Україна у певному плані стала засновницею правозахисного тренду, який, хоч і з певною паузою, але підхопили у світі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme