ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Зброя Укропів: "Скіф" і "Корсар" замість американських "Джавелінів"

Depo.ua продовжує серію матеріалів, присвячених новітній українській зброї, яку застосовують у зоні АТО. Сьогодні мова піде про українські протитанкові ракетні комплекси.
Depo.
24 червня 2015 10:42
ФОТО: depo.ua
Зброя Укропів: "Скіф" і "Корсар" замість американських "Джавелінів"
Зброя Укропів: "Скіф" і "Корсар" замість американських "Джавелінів"

Танки - дорога зброя. Один російський Т-90 коштує 2,5 - 3 млн доларів. Зважаючи на це, не такими вже і дорогими видаються найсучасніші протитанкові ракетні комплекси на зразок американського "Джавелін". Нагадаємо, вартість одного такого комплекса складає приблизно 100 тис. доларів, а постріл однією ракетою обійдеться ще в 50 тис. доларів.

Але США поки відмовляється постачати Україні свої протиракетні комплекси. Проте у нас є і свої схожі системи.

ПТРК "Бар'єр"

Протитанковий комплекс "Бар'єр" з ракетами РК-2С. Ця зброя на відстані до 5 км здатна знищити будь-який танк у світі, включаючи новітні російські Т-72Б3 і Т-90. Комплекс "Бар'єр" має невелику загальну масу, і тому може встановлюватися на будь-яку військову техніку.

У ПТРК "Бар'єр" застосована напівавтоматична система наведення по променю лазера. Виявлення мети і наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести вогонь у складних погодних умовах.

Має дві модифікації - "Бар'єр-В" із подовженою ракетою, який встановлюється на вертоліт "Мі-24" і "Бар'єр-ВК", який встановлюється на кораблі.

ПТРК "Бар'єр" встановлюють на новітні БТР-4

Переносний комплекс "Скіф" використовує ті ж ракети, що і "Бар'єр". Його особливістю став винесений пульта керування. Це дозволяє оператору використовувати комплекс з укриття, не підставляючись під вогонь супротивника. А тепловізор гарантує точний вогонь в будь-який час доби.

Особливістю ПТРК є можливість наведення ракети на ціль з закритих позицій і укриттів. Іншою відмінною рисою комплексу є траєкторія польоту ракети: після пуску вона летить над лінією візування (на висоті близько 10 м) і знижується на рівень цілі на кінцевій ділянці польоту. Лазерний промінь при цьому світить в хвіст ракети і тільки за частку секунди перед ударом перекладається на ціль.