ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Заступник дніпропетровського воєнкома пояснив, кого "виловлюють" в місцевих АТБ

Військкомати вирішили використовувати своє право на вручення повісток для боротьби з тими, хто ухиляється від мобілізації
Depo.
17 червня 2015 15:58
ФОТО: depo.ua
Заступник дніпропетровського воєнкома пояснив, кого "виловлюють" в місцевих АТБ
Заступник дніпропетровського воєнкома пояснив, кого "виловлюють" в місцевих АТБ

Про це Дніпро.depo.ua стало відомо в ході "гарячої лінії" заступник начальника Дніпропетровського обласного військкомату Сергій Полуциган. Він підтвердив, що співробітники військкомату вручали повістки людям просто на вулицях, зокрема і біля супермаркетів міста у спальних районах.

Сергій Полуциган розповів, що воєнкоми в супроводі правоохоронців встановлюють особу та її вік, і в разі якщо людина військовозобов'язана - віком від 27 до 60 років - їй випусують повістку.

"Якщо у нього раптом не виявилося з собою військових документів про те, що він пройшов певні процедури по закону, тоді його запрошують до військового комісаріату, щоби він міг всі необхідні документи і відомості надати. Це повістка про необхідність з'явитися до військкомату - нічого більше", - зазначив заступник обласного воєнкома.

Щодо зауважень на подекуди хамське ставлення людей у формі до громадян Сергій Полуциган запевнив, що робота з кадрами проводиться: "Ведемо роботу і щоби під час виконання службових обов'язків наші співробітники були коректними. На жаль, нам не так відразу вдається досягти результату, бо це вчорашні мобілізовані, які так само ходили по вулицях міста". Він нагадав, що скарги на незаконні дії міліціонерів чи військових громадяни можуть подавати до органів прокуратури.

"Ми не просто так по своїй злобності чи від бажання нашкодити громадянам застосовуємо такі заходи. Якщо громадяни порушують закон у цьому відношенні, то доводиться використовувати весь діапазон даної нам вади. Але ми ще не весь діапазон використали, повірте мені", - зазначив Сергій Полуциган.

Він нагадав, що надання достовірних даних про своє місце проживання, склад сім'ї, стан здоров'я тощо військовозобов'язані за закономмусять надавати до військкомату кожні п'ять років. Тим, хто останні п'ять років не був у військкоматі підполковник порадив добровільно прийти до військкомату, аби перевірити, чи всі облікові документи в порядку.

Більше новин про життя Дніпропетровська і області читайте на Дніпро.depo.ua.