Схопити вірус від петиції: Як у Кривому Розі намагаються по-тихому "злити" Марш рівності

Анонс проведення першого міського "Маршу рівності" запустив у Кривому Розі ланцюг політичних маніпуляцій, подання петицій, марш на захист християнських цінностей і навіть побиття лідера ЛГБТ-спільноти

Схопити вірус від петиції: Як у Кривому…

У квітні представники криворізької організації "Гей-альянс" сповістили місцеву владу про намір проведення маршу "КрівбасПрайд-2018" чисельністю у 50 осіб і створили офіційну сторінку заходу у "Фейсбуці".

Після гучного київського Маршу рівності тема ЛГБТ-маршу у Кривому Розі стала набувати неабіякого інформаційного галасу. Його організацію почали пов'язуватися з нардепами з протилежних політичних таборів. Спочатку на фейковій фейсбук-сторінці "За Усова. За європейський Кривий Ріг " з'явилося повідомлення, ніби в Кривому Розі ініціатором Маршу рівності є народний депутат Костянтин Усов. Прес-служба нардепа спростувала це повідомлення.

Відкіля "ростуть ноги" фейку, можна було здогадатися після виходу на комунальній ТРК "Рудана" двох сюжетів, в яких так чи інакше пов'язували Усова з організаторами гей-параду в Кривому Розі.

"Алаверди" прийшло й на адресу нардепа-"опоблоківця" Костянтина Павлова, коли, знову ж таки, на фейковій фейсбук-сторінці "За Павлова, за мера Кривого Рогу" тепере вже його пов'язали з організаторами Маршу рівності, що готується у місті.

Згодом пастор церкви "Дім хліба", депутат райради подав петицію "про захист інституту сім'ї", яка не набрала голосів, а за нею послідувала петиція під назвою "Проти гей-параду, що планує провести народний депутат Костянтин Усов у Кривому Розі". Тим часом на сайті телеканалу "Первый городской", який пов'язують з Усовим, з'явилося повідомлення про нібито небезпеку "підхопити" вірус на криворізькому сайті електронних петицій для всіх, хто ризикне підписувати дану петицію.

Наприкінці червня лідер партії "За життя" в Кривому Розі Єгор Прокопчук зі сторінок сайту "Первый городской" зажадав від криворізького мера "звернутися до суду із вимогою забороною проведення гей-парадів. За день після цього відбулася прес-конференція організаторів "КрівбасПрайд-2018", які заявили, що ніхто з депутатів і політичних сил не входить до оргкомітету.

Епопея напередодні Маршу цим не закінчилася. 26 червня в Кривому Розі в різних районах міста з'явилися борди з провокаційним змістом - від імені неіснуючої Асоціації українських сімей з вимогою "Проти гей-параду Усова". Невідомі демонтували ці борди. Того ж дня на сесії міськради депутатам оголосили, що рішенням суду накладене "вето" на петицію проти Маршу рівності, і вона не була внесена до порядку денного.

Наприкінці червня до адміністрації Металургійного району Кривого Рогу хлинув потік заяв на проведення масових акцій, які, на диво, співпадають за датою і місцем з запланованим ЛГБТ-парадом. 30 червня на голову криворізького "Гей-Альянсу" Бориса Золотченка група молодиків скоїли напад, поліція відмовилася приїжджати до нього в лікарню.

Апогєєм "навколомаршевого" протистояння став лист від керівника ради Металургійного району, в якому організаторів просять відмовитися від Прайду у зв'язку з низкою заяв від інших організацій на проведення своїх акцій, чисельність яких складе 400 чоловік. Задля уникнення можливих конфліктних ситуацій чиновник "рекомендує утриматись від проведення запланованого заходу".

"Оргкомітет "КривбасПрайд-2018" вважає, що подібні заяви місцевої влади обмежують права і свободи людини і громадянина, ігноруючи тим самим відповідні положення Конституції України, Міжнародного пакту ООН про громадянські та політичні права і Конвенції про захист прав людини та основних свобод", - пишуть вони у "Фейсбуці". Проте у ЛГБТ-спільноті згодні на компроміси навколо проведення своєї акції, яка запланована на 22 липня.

Зазначимо, що перший Марш рівності у Кривому Розі запланований як останній акорд триденного тренінгу, який влаштовується на грантові гроші. До Кривого Рогу чекають гостей з Харкова, Одеси, Києва, Запоріжжя та інших міст.

Довгий час у Кривбасі нішу ЛГБТ-спільнот займали неформальні тематичні групки за інтересами в різних точках міста. Геї могли зібратися в "Олімпі" на 44 кварталі, а дівчата з ініціативної групи "Фрідом" облюбували піцерію в районі 95 кварталу. Криворізькі лесбіянки, бісексуали і гомосексуалісти збиралися разом, надавали один одному моральну підтримку, ділилися корисною інформацією, організовували вечірки, дискотеки і інші культурно-освітні заходи.

З 2014 року в Кривому Розі почав роботу громадський центр "Queer Home Кривбас". Формально очолив рух ЛГБТ Борис Золотченко. Криворізьке ком'юніті запрацювало під патронатом Всеукраїнської громадської організації "Гей-альянс Україна". З огляду на менталітет жителів міста гірників і металургів, співтовариство працювало в напівпідпільному режимі, особливо не привертаючи до себе уваги громадськості. Тут надавали юридичну допомогу, допомагали адаптуватися тим, хто усвідомив свою "нетрадиційність", сприяли соціалізації, організовували дозвілля, проводили тренінги та найрізноманітніші заходи.

На пам'яті криворіжців всього дві акції, влаштовані активістами ЛГБТ-руху Кривбасу, та й ті пройшли вкрай нечисленним складом, без широкого анонсування в соцмережах. Навряд чи сьогодні пересічні громадяни згадають, коли пройшла акція "Гей-альянс Україна" біля Квіткового годинника або акція з кульками криворізького спільноти ЛГБТ біля театру ім. Шевченка.

"Кривбас Прайд" - це спроба сексуальних меншин заявити громадськості про своє існування, вимагати рівних прав і показати суспільству свою позицію. Чи пройде Кривий Ріг тест на толерантність, можна буде судити 22 липня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Дніпро

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme